Balıkesir’in hayırsever işadamlarından Ömer Kurşun, mezarı başında anıldı. Hayırsever işadamının oğlu Murat Kurşun, “Adını ve eğitime katkılarını yaşatmak için Ömer Kurşun Eğitim Vakfı’nı kuracağız” dedi.

Balıkesir’in hayırsever ve eğitim gönüllüsü işadamlarından Ömer Kurşun, vefatının birinci yılında Başçeşme Mezarlığı’nda kabri başında anıldı. Anma törenine başta ailesi olmak üzere Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Kurşun ailesinin şirket çalışanları ve çok sayıda seveni katıldı.

Hayırsever işadamı Kurşun’un kabri başında okunan Mevlid-i Şeriften sonra konuşan Kurşunlar Yapı Malzemeleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kurşun: “Sevgili babamızın bıraktığı görevi üzerimizde hissederek çalışmaya devam edeceğimize söz veriyoruz. Balıkesir’imize ve ülkemize eğitime katkılarını her zaman yaşatacağız, görevimiz bu. Rahmetli babamızın değerli bir sözü vardı; ‘Uğruna savaşacağın bir amacın yoksa mutlu olamazsın. Mutluluk sorunların üstesinden gelmektir’ derdi. Bizde bu ahlak ve düşünceler ile devam ediyoruz. Adını yaşatmak için Ömer Kurşun Eğitim Vakfı’nı kuracağız. Vakfı kurmak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.