Edremit Koca Seyit Havalimanı’ndan bir süredir ara verilen Ankara seferlerinin yeniden başlaması isteniyor.

Deva Partisi Edremit İlçe Başkanı Tevfik Çelik, Koca Seyit Havalimanı’ndan doğrudan Ankara seferlerinin başlatılması çağrısında bulundu. Çelik; “Ülkemizin yükselen yıldızı, çok yoğun göç alan ve beraberinde de yoğun nüfus artışı ile dikkatleri üzerinde toplayan, Ayvalık, Burhaniye, Gömeç, Havran ve Edremit ilçelerimizi içinde barındıran, Edremit Körfezindeki Koca Seyit Havalimanında yaz döneminde yapılmakta ve sonrasında da kaldırılmış olan Ankara uçuşlarının tekrardan başlaması bölgemiz için çok büyük önem arz etmektedir.

Modern bir havalimanı olmasının yanı sıra, yüksek potansiyeli ve geçmişte ki Ankara- Edremit uçuşlarında ki doluluk oranlarıyla cazip bir uçuş hattıdır.

Biliyoruz ki, lobisi kuvvetli olan bölgelerimize zararına uçuşlar yapan havayolu şirketlerine, ekonomik olarak kazanç sağlayacak olan Ankara-Edremit uçuşlarının başlaması için başta iktidar partisi olmak üzere bölgemiz siyasilerinin yoğun ve tek vücut bir irade koyması ve bu uçuşları başlatması gerekmektedir.

Konu ile ilgili yapılacak olan her türlü girişime Deva Partisi olarak destek vereceğimizi kamuoyuna net bir şekilde saygılarımızla ifade ederiz” ” dedi.