Balıkesir’in bağımsız Milletvekili İsmail Ok, AK Parti’ye geçti. Ok’un rozetini parti grup toplantısında AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat kendisi taktı. MHP, İyi Parti ve son olarak yerel seçimlerde Millet İttifakı’ndan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan İsmail Ok’un AK Parti’ye geçmesi Balıkesir siyasetinde deprem etkisi yarattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirdiği AK Parti grup toplantısında kadrolara yeni bir isim eklendiğini açıkladı.

2020 yılında İyi Parti'den istifa ederek Meclis'te bağımsız milletvekilliği görevini yürüten İsmail Ok'un AK Parti'ye katıldığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsmail Ok'un partiye katılışını, "Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok kardeşimizi de ailemize katıyoruz. Hayırlı olsun, Allah mübarek etsin diyorum. İnşallah ailemiz bu Ramazan ayında daha da güçlenmiştir." sözleriyle duyurdu.

 

"HİÇ BU KADAR HEYECANLANDIĞIMI HATIRLAMIYORUM"

Kürsüye gelen İsmail Ok, "Çok mikrofon önünde konuştum ama hiç bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum." dedi.

Ok’un konuşması sırasında grup toplantısında yer alan Binali Yıldırım, duygu dolu anlar yaşadı.

 

"ÇEYREK ASIR SONRA AZERBAYCAN BAĞIMSIZLIĞINA KAVUŞTU"

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından rozeti takılan İsmail Ok, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

"Öncelikle Allah utandırmasın. İnşallah hayırlara vesile kılsın diyorum. Çeyrek asırdan fazla kardeş Azerbaycan'ımızın toprakları işgal altındaydı. Türkiye'miz 'Azerbaycan ne kadar istiyorsa o kadar yanındayız.' dedi. Çeyrek asırdan sonra kardeş Azerbaycan'ımızın topraklar bağımsızlığına kavuştu.

 

"TEHDİTLERİ BAŞLARINI BALYOZ GİBİ EZDİ"

Irak'ta, Suriye'de, Libya'da, nerede olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti'ni tehdit eden içeriden ve dışarıdan tehdit eden hainlere karşı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde başlarını balyoz gibi ezmiştir.

Bu vesileyle Kuzey Irak'ta Suriye'de ve ülkemizin her karış toprağında kanlarını canlarını feda ederek şehit olan şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.

 

"TÜRKİYE, OYUN KURAN BİR ÜLKE OLMUŞTUR"

Söylenecek çok şey var ama mübarek Ramazan ve söz ustasının yanında fazla konuşmaya gerek yok. Türkiye özellikle savunma sanayiinde lig atlamıştır. SİHA/İHA'larımızla artık kurulan oyunları bozan, oyun kuran ve düşmanlarına korku salan bir ülke olmuştur.

 

İşte bunun için Cumhur İttifakı dedim, Allah mahcup etmesin diyorum."

Milletvekili İsmail Ok’un AK Parti’ye geçmesiyle birlikte AK Parti Balıkesir’de milletvekili sayısını 6’ya çıkardı.

ABDULLAH KANTARLIOĞLU