“Fidanlar Çınarlarla Buluşuyor” projesi faaliyetleri kapsamında fidanlar ve çınarlar Değirmen Boğazı’nda yapılan piknikte bir araya geldi.

Balıkesir Karesi Kaymakamlığı öncülüğüne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle sosyal ve kültürel bütünleşmeyi sağlamak, geçmişten gelen birilimi bir sonraki kuşaklarla paylaşmak ve nesiller arası iletişimi arttırmak amacıyla hayata geçirilen “Fidanlar Çınarlarla Buluşuyor” projesi faaliyetleri kapsamında son buluşma Değirmen Boğazı Tabiat Parkında yapıldı.

Karesi Kaymakamlığı öncülüğünde faaliyete geçirilen projenin amacı; İçinde bulunduğumuz toplumda hem modernleşip hem de milli ve kültürel değerlerimizi yaşatabilmek eğitim sisteminin en önemli konularından biridir. Sosyal ve kültürel bütünleşmeyi sağlamak, geçmişimizden gelen birikimi bir sonraki kuşaklarla paylaşmak, nesiller arası iletişimi artırmak, kültürümüze ait değer ve erdemleri yaşatarak muasır medeniyet seviyesine ulaşmak.

“Fidanlar Çınarlarla Buluşuyor Projesi”nin son etkinliği olarak Değirmen Boğazı Tabiat Parkında piknik yapıldı. 9 Ana okulda eğitim gören 5 yaş grubundaki öğrenciler ile Balıkesir ve Karesi Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde konuk edilen yaşlılar piknikte bir araya geldi. Pikniğe Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hidayet Korol, Yunus Doğru, Balıkesir Huzurevi Müdürü Mehmet Şenerol, Karesi Huzurevi Müdürü Eyüp Uzun ve okulların müdürleri katıldı. Gerçekleşen piknikte Huzurevinde konaklayan büyükler ile sohbet eden, şarkılar söyleyen ve onlarla çeşitli oyunlar oynayan öğrenciler birlikte hoşça vakit geçirdiler.

Karesi İlçe Kaymakamı Metin Arslanbaş yaptığı konuşmada, “Büyüğe saygı bereketin temsilcisi küçüğü sevmenin ise neslin devamı gibidir. Gerçekleşen projede bizler büyüklerimizle öğrencilerimizin bir araya gelmesini eğitimin bir parçası gibi görmekteyiz” dedi.

Karesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hidayet Korol, konuşmasında Anaokulu öğrencileri ile büyükleri buluşturmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Büyüklere saygı göstermenin önemine değinerek projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Karesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yunus Doğru’da, eğitimin en önemli hedefinin erdemli insan yetiştirmek olduğunu, erdemli insan olmanın yolunun ise değerlere sahip çıkmak olduğunu vurguladı.

Karesi ve Balıkesir Huzurevi Müdürleri ise huzurevi sakinlerinin öğrencileri torunları olarak gördüklerini, bir arada olmaktan mutlu olduklarını ve böyle faydalı etkinliklerin devamını diledi. Projenin sonunda elde edilen bilgilerin ve tecrübeleri gelecekteki çalışmalar için rehberlik etmesi düşünülerek günün anısına çekilen fotoğraflarla program sona erdi.

HABER: SERPİL YILDIZ