Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Teknoloji Transfer Ofisinde yeni koordinatör dönemi başlıyor. Prof. Dr. Şükrü Metin Pancarcı, Balıkesir Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Doç. Dr. Fatmagül Tolun’a görevini sade bir törenle devretti.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Teknoloji Transfer Ofisinde devir teslim töreni gerçekleşti. Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Metin Pancarcı, Balıkesir Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Doç. Dr. Fatmagül Tolun’a görevin devretti.
Devir töreni rektörlük makamında Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt ve Prof. Dr. Murat Doğdubay’ın da katılımlarıyla gerçekleşti. BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, görevini devreden Prof. Dr. Şükrü Metin Pancarcı’ya teşekkür belgesi takdim ederek, Doç. Dr. Fatmagül Tolun’a da görevinde başarılar diledi.
Rektör Oğurlu üniversitede yürüttüğü çalışmaların önemini ve değerini belirterek kurucu koordinatör Prof. Dr. Şükrü Metin Pancarcı’nın,  “Teknoloji transfer ofisimizin kuruluşundan bu yana zor dönem içerisinde yapılandırılmasının oluşturulup devam etmesini sağlayacak şekilde hocamız büyük emek verdi. Zor dönemi ve kuruluş aşamasını şu anda atlattığımızı düşünüyorum. Şimdi genişleme dönemi. Bu iş bir bayrak teslimi ve bayrak yarışı. Şimdi Fatmagül hocamıza bu görev tevdi edilmiş oluyor. Onun da başarılı çalışmalarıyla eminiz ki çok güzel bir açılım olacak” ifadelerini kullandı.


HABER: SERPİL YILDIZ