Bandırma Belediyesi temiz, çevresi temiz daha sağlıklı ve yaşanabilir bir Bandırma için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bandırma Belediyesi ilçe genelinde mevsimsel olarak yabani ot temizliği çalışmalarını yürütürken, yeşil alanlarda çim biçme, yabani ot biçimi, ağaç budama, ilaçlama, bakım onarım, sulama, aydınlatma, bitkilendirme gibi çalışmalarını da rutin olarak gerçekleştiriyor. Bandırma Belediyesi’ne bağlı ekipler saha çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Bandırma Belediyesi ilçe genelindeki yeşil alanların bakım ve temizliğini yapmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen bakım çalışmaları kapsamında ilçe genelindeki park ve yeşil alanlar ile orta ve yan refüjlerin periyodik olarak temizlik ve bakımları yapılıyor.

Bandırma Belediyesi ilçe genelindeki çöp konteynerlerini ilaçlama ve dezenfekte ederek temizleme aracıyla yıkayarak temizliyor. Yaz sezonunda oluşabilecek kötü koku ve kirliliğe karşı ilçe genelinde önlemlerin alındığını belirten Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, “Yaz aylarına girilmesi ve sıcakların başlaması ile Bandırma’da cadde ve sokaklarda çöplerin biriktirildiği konteynerlerin dezenfeksiyon ve temizliğine hız verdik. Halk sağlığını korumak amacıyla belediyemize ait ekiplerimiz yıkama ve dezenfeksiyon aracımızla çöp konteynerlerini, önce deterjanlı su ile yıkıyor, ardından da dezenfeksiyon işlemine tabi tutuyor. Yapılan temizlik çalışması ile ilçedeki çöp konteynerlerinin çevrelerinde oluşabilecek kötü görüntü ve kötü koku yayılmasını önlüyor, sinek ve larva oluşumunu da engelliyoruz. Yaz dönemi boyunca ekiplerimiz temizlik işlemi yapmaya devam edecekler” ifadelerini kullandı.

Bandırma Belediyesi ekipleri sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürüyor. Mesire alanları, parklar, çocuk oyun alanları ve yeşil alanlarda da zehirli kenelere karşı düzenli ilaçlama yapılıyor. Bandırma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede bulunan çöp konteynerleri ve ızgaralar temizlenerek, ilaçlanmaya devam ediyor. Yaz dönemi ile birlikte sivrisineklerle mücadele kapsamında ilaçlama işlemlerini etkin bir şekilde sürdüren Bandırma Belediyesi ekipleri, belirlenen program dahilinde çalışmalarına devam ediyor. Tüm mahallelerde periyodik olarak görev yapan ekipler, ilçe halkının sağlığı ve huzuru için çalışmalarını sürdürüyor. Bandırma Belediyesi’nin sivrisinek ve diğer uçkunlara yönelik ilaçlamalarına yaz dönemi boyunca aralıksız olarak devam edeceği belirtildi.

HABER: GÜL ÇETİNBAĞ KANBER