Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 220 çiftçiye yaklaşık olarak 7 bin kilogram sorgum sudan otu tohumu dağıtıldı.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi projesi kapsamında sorgum sudan otu tohumu temini programı gerçekleştirildi.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığının %75 hibe destekleriyle 11 ilçede 220 çiftçiye yaklaşık olarak 7 bin kilogram sorgum sudan otu tohumu dağıtıldı.

Dağıtım programına Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Zafer Bozgül, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Kutfettin Deper, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Kaan Erözmen, Altıeylül İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cemal Günaydın, Karesi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Resul Bütün, teknik personeller ve üreticiler katıldı.

Tohumların çiftçilere dağıtımın yapıldığı programda konuşan Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, “Bitkisel ürünlerin desteklenmesi, su tasarrufu ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla dağıtılan sorgum sudan otu tohumları üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

HABER: SERMİN ASLAN