Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; okullarda yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde gözlemlemek, okul idarecileri ve öğretmenler ile istişarelerde bulunmak amacıyla yaptığı okul ziyaretlerini sürdürüyor.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, okul ziyaretleri kapsamında son olarak Karesi Ali Rıza Güçkan Anaokulu, Altıeylül Köseler İlkokulu, Karesi Şehit Jandarma Teğmen Cengiz Evranos İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Müdür Tatlı, sınıflarda derslere katılarak öğrencilerle tek tek ilgilendi. Ziyaretlerinde konuşan Müdür Tatlı: "Bugün sizlerle aynı sınıf ortamında bulunmak, bu havayı teneffüs etmekten dolayı çok mutluyum. Sizler, ailelerinizin olduğu kadar öğretmenlerinizin de en kıymetlilerisiniz; geleceğimizin umudusunuz. Öğrenme merakınızı, çalışma gayretinizi hiçbir zaman kaybetmemenizi diliyorum. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum." şeklinde konuştu.

Ziyarette bulunduğu okullardaki öğretmenlerle de bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; okullarda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler ile eğitim projeleri hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ayrıca öğretmenlerin istek ve önerilerini dinledi.

Tatlı son olarak Balıkesir Valisi Hasan Şıldak himayelerinde yürütülen BİGEP'in yarattığı sinerji ile öğretmenlerle birlikte Balıkesir’de eğitim adına çok büyük mesafeler kat ettiklerini sözlerine ekledi.