Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Veteriner Fakültesi tarafından, 1., 2. ve 3. sınıf öğrencileri için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi.

BAÜN Kongre ve Kültür Merkezi Şehit Polis Fethi Sekin Konferans Salonunda, davetlilerin ve öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen törende; geleceğin veteriner hekimleri olan yaklaşık 180 öğrenci, beyaz önlüklerini giydi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını BAÜN Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İzzet Karahan yaptı. Veteriner Fakültesi hakkında bilgiler veren Karahan konuşmasında, beyaz önlük giyen öğrencileri de tebrik etti.

Törende; Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan ve Balıkesir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hüdayi Tanrıkulu da yaptıkları konuşmalarla duygu ve düşüncelerini paylaştı.

BAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Narlı da yaptığı konuşmada öğrencileri tebrik ederken, iyi birer veteriner hekim olmak için ellerinden gelen gayreti göstermelerini istedi. Prof. Dr. Narlı, üniversite yönetimi olarak öğrencilerin her daim yanlarında olduklarını sözlerine ekledi.

Tören, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Narlı’nın, Bursa İli Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Yıldırım Oran’a, fakülteye destekleri dolayısıyla plaket sunmasının ardından, beyaz önlük giyen öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.