Eğitim Bir Sen Balıkesir 1 Nolu Şubesinin yeni başkanı Ercan Kurter oldu. Mevcut Başkan Mehmet Çabuk’un aday olmadığı kongrede Ercan Kurter ve Ramazan Konakbay’ın listeleri yarıştı. Üyelerin oyunu alan Ercan Kurter başkanlığa seçildi.

Eğitim Bir Sen Balıkesir 1 Nolu Şube’nin 6. Olağan Genel Kurulu Öğretmenevinde yapıldı. Genel Kurulda Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman yaptı. Mevcut Başkan Mehmet Çabuk’un aday olmadığı kongrede Ercan Kurter ve Ramazan Konakbay’ın listeleri yarıştı.

Üyelerin oyunu alan Ercan Kurter başkanlığa seçildi.

Seçimler sonrası bir konuşma yapan Kurter; "Genel Kurulumuzu çok şükür; kardeşlik, dayanışma ve işbirliği içinde tamamladık. Kaybedeni olmayan seçimimizi teşkilatımızın güçlenerek çıkması konusunda azami gayet gösterdik. Yönetim ekibimi ve sendika zorunlu organlarına seçilen arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bayrağı bizlere devreden eskimez Başkanımız Mehmet Çabuk' a refakati ve emekleri için çok teşekkür ediyorum. Niyet hayır akıbet hayır diyerek yola beraber çıktığımız yol arkadaşlarıma ve gönül dostlarıma, yetkiyi bize ekibimize tevdi eden kıymetli delegelerimize, iki listeli seçimin dostça geçmesine katkı sunan Ramazan Konakbay ve ekibine, kongremizi şereflendiren tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu çıkılan kutlu yolun hepimiz için hayırlı ve mübarek olmasın Rabbimizden niyaz ediyorum" dedi.

 Öte yandan kongreye AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey ve Belgin Gökçe Uygur, Kurucu Başkan Zeki Çabuk, Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Ramazan Acar, Eğitim-Bir-Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Can, Memur Sen Konfederasyona bağlı Şube Başkanları Nihat Erzi, Mehmet Alabaş ve İsmail Kınaş, Karesi Belediye Başkan yardımcısı Şaban Akkol, Altıeylül Belediye Başkan yardımcıları Feyyaz Çiftçi ve Fikrettin Kocaman ile sendika üyeleri ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

 

İŞTE YENİ YÖNETİM

Seçim sonucunda; Şube Başkanlığına Ercan Kurter, Şube Sekreterliğine İsmail Altınsoy, Teşkilatlanmadan sorumlu Şube Başkan Yardımcılığına Cüneyd Akçura, Mali İşler Şube Başkan Yardımcılığına Akın Ertekin, Basın ve İletişim Şube Başkan Yardımcılığına Hakan Karaburçak, Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Şube Başkan Yardımcılığına Fatih Sağay, Eğitim ve Sosyal İşler Şube Başkan Yardımcılığına Cevat Sarp seçildi.