Yaşlılar ve çocukları buluşturan “Fidanlar, Çınarlarla Buluşuyor Projesi” etkinlilerle uygulanmaya devam ediyor.

Karesi Kaymakamlığı öncülüğünde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle sosyal ve kültürel bütünleşmeyi sağlamak, geçmişten gelen birikimi bir sonraki kuşaklarla paylaşmak ve nesiller arası iletişimi artırmak amacıyla hayata geçirilen "Fidanlar Çınarlarla Buluşuyor" projesi etkinlileri devam ediyor.

Proje ile Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 9 anaokulunda eğitim gören 5 yaş grubu öğrencileri ve Karesi Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde konuk edilen büyükler bir araya geliyor. Karesi Kaymakamlığı öncülüğünde yürütülen projede bu kez Ömer Kurşun Anaokulunda gerçekleşti.

Sıdıka Sami Kula Anaokulunda etkinliklerine devam eden projede çınarlar, fidanları sınıflarında ziyaret ederek ders etkinliklerine katıldı. Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü’nün de katıldığı etkinlikte hem eğitici hem de eğlenceli bir gün geçirildi. Gün sonunda Ömer Kurşun Anaokulu’nun bahçesine hatıra olarak ıhlamur fidanı diken yaşlılar ve çocuklar mutlu bir gün geçirdi.

HABER: GÜL ÇETİNBAĞ KANBER