Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) 2023-2024 eğitim-öğretim töreni başladı. Son olarak mezun olan Mühendislik Fakültesi öğrencileri mezuniyetlerini Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Şehit Fethi Sekin Konferans Salonu’nda kutladı.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Mühendislik Fakültesi’nde 2023-2024 eğitim-öğretim yılı mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi. BAÜN Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Şehit Fethi Sekin Konferans Salonu’nda düzenlenen törene, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt ve Prof. Dr. Fatih Satıl, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Aslan, Balıkesir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, senato üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende öğrenciler adına Emre Kiremitçi bir konuşma yaptı. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Aslan da bir konuşma yaparak öğrencileri mezuniyetleri dolayısıyla tebrik etti.

Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt da törende bir konuşma yaparak mezunları başarılarından dolayı kutlarken, öğretim elemanlarına ve öğrenci velilerine de öğrenciler üzerindeki emekleri için teşekkür etti.

Tören, dereceye giren öğrenciler ile mezun öğrencilere belgelerinin verilmesinden sonra, keplerin atılmasıyla sona erdi.

 

 

HABER: EBRU KANTARLIOĞLU