KEPSUT, GENÇLERE DEĞER VERİYOR

Geçtiğimiz gün Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’u ilçeye yaptığı yatırımları haber yapmak için ziyaret ettik. Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul’un girişimleri ile yapılan ve ilçedeki gençlerin hizmetine sunulan Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi’nde bir takım haber çalışması yaptık.

Belediye tarafından ilçeye kazandırılan Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi, öğrencilerin ders çalışabileceği, vakit geçirebileceği bir alan haline getirilmiş. İlçe sakinleri, çocuklarını dershanelere göndermek yerine buraya gönderiyor. Yapılan bu gençlik merkezi ile birlikte öğrenciler il merkezine dershaneye gelmiyor hem de ailelerine dershane masrafları oluşturmuyor. Kepsut Belediyesi tarafından yapılan bu proje sayesinde öğrenciler dershanelerde göreceği eğitimleri burada alıyor.

Tek katlı bina içine konumlandırılan ve öğrenci kapasitesinin düşük olduğu sınıflarda daha verimli ders çalışma imkanı bulan öğrenciler, derslerine, sınavlarına sıkı bir şekilde hazırlanma imkanı buluyor. Kepsut ilçesinde ikamet eden ve ders çalışıp kendini geliştirmek isteyen öğrencilere bu merkez büyük katkı sağlıyor.

Ben Belediye Başkanı İsmail Cankul’a hayata geçirdikleri Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi için buradan teşekkür ediyorum. İlçede gençler için yatırımlar yapılıyor. Bu da bunlardan sadece birisi. Kepsut’lu gençler, böyle bir belediye başkanına sahip oldukları için çok şanslı. Hem evlerine yakın konumda derslerini çalışarak sınavlara hazırlanabiliyorlar hem de ailelerine dershane masrafı çıkarmıyor.

Ekonominin bozuk olduğu bu dönemde ailelere yük bindirmeden öğrencilere yönelik yapılan bu çalışma bir tebriği hak ediyor. Teşekkürler Başkan Cankul.