İLLA BİRİNİN Mİ GELMESİ GEREK!

Yaklaşık 1 aydır sosyal medyadan, basın üzerinden, asılan afişlerden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir’e geleceği duyuruldu. Nihayetinde de bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir’e geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balıkesir’e geleceği bilgisinin gelmesiyle birlikte de şehirde birçok düzenlemeler yapılıyor. Bunlar da genel olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın havalimanından miting alanına kadar geçeceği güzergahlar. Yani Cengiz Topel Caddesi ile Kuva-i Milliye Meydanı arası.

Uzun bir süredir sadece yama ile geçiştirilen Cengiz Topel Caddesi alelacele asfaltlanmaya başladı. Cadde boydan boya yeniden asfaltlanıyor. Onun dışında tren yolu yanında bulunan ağaçlık alanlarda da düzenlemeler yapılıyor. Şehrin birçok kısmındaki asfaltlardan vatandaşlar memnun değil. Şehir içinde sürekli olarak bir kamyon, tır trafiği mevcut. Doğal olarak bu da yolun yapısını etkiliyor. Bozulan bu yollar uzun bir süredir üzerine sadece yama yapılarak geçiştiriliyor. Yapılan yama da kısa sürede yıpranınca yol daha da bir kötü oluyor.

Balıkesir’de asfaltlanması gereken çok fazla cadde var. Yapılacak projelerin içerisine asfaltların da eklenmesi gerekiyor. Normalde yaz ayında yapılan asfaltlama işlemleri sonbaharda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geliyor de yapılıyor. Cumhurbaşkanı Balıkesir’e gelmeseydi zannediyorum ki o yol hiç asfaltlanmayacaktı. Yani demem şu ki, Balıkesir’de asfalt probleminin çözülmesi için illa şehre birilerinin mi gelmesi gerekiyor. Başka türlü bunlar yapılmayacak mı? Balıkesir merkezde uzun yıllardır adam akıllı asfaltlanan bir yol yok. 3-5 tane yenilenen yol ile bütün şehir geçiştiriliyor. Balıkesir’e yapılan projeler güzel ancak yetersiz.

Sakarya, Kuva-i Milliye Mahallesi, Dinkçiler, Dumlupınar gibi bölgelerde asfaltlar çok kötü durumda. Yüzüne bakılmıyor yolun. Her ne kadar mevsimi geçse de asfalt işlerinin hazır kolları sıvamışken Balıkesir’de bir tur atarak asfalt isteyen yerlere de gereğini yapın. Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullanacağı yolları yenilemekle bu iş yürümez.