CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı; Kütahya Posta Treni’nin Dursunbey Dada Mahallesi’nde artık durmaması nedeniyle mecliste yaptığı konuşmasıyla vatandaşların sıkıntılarına dikkat çekti. CHP’li Sarı, Dada ve çevre mahalle sakinlerinin ucuz ulaşıma ulaştırmak için çalışmaların başlatılması gerektiğini söyledi.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir-Kütahya demiryolu hattında çalışan Kütahya Posta Treni’nin uzun zamandır yarattığı mağduriyeti TBMM Genel Kurulu’nda dile getirdi. CHP’li Serkan Sarı, “Kütahya posta treni Dursunbey Dada Mahallemizdeki istasyonunda artık duramadığından Dada, Akçagüney, Naipler, Sarnıç ve çevredeki mahallelerdeki vatandaşlarımız isyan ediyor” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, TCDD’nin aldığı kararla Kütahya posta treninin uzun bir süredir Dursunbey Dada Mahallesi istasyonunda durmaması nedeniyle vatandaşların şikayetlerini yetkililere iletti.

Milletvekili Serkan Sarı Meclis’te yaptığı konuşmasıyla da soruna dikkat çekti. “1856 yılında başlayan Türk demir yolu tarihi yüzyıllık Cumhuriyetimizin ilk yıllarında demir yolu sevdasıyla Anadolu'nun dört bir yanını sarmış, Balıkesir-Kütahya demir yolu da bu sevdayla inşa edilerek 1932 yılından bu yana halkımıza hizmet vermiştir.” diyen CHP’li Sarı şöyle devam etti:

POSTA TRENİ SORUNU ÇÖZÜLSÜN

“Son yıllarda başlayan uygulamalar nedeniyle Balıkesir-Kütahya posta trenini kullanan vatandaşlarımız mağdur olmaktadır çünkü sabah 6.45'te Balıkesir'den kalkan Kütahya posta treni Dursunbey Dada Mahallemizdeki istasyonunda artık duramadığından Dada, Akçagüney, Naipler, Sarnıç ve çevredeki mahallelerdeki vatandaşlarımız isyan ediyor. Vatandaşlarımız şehirde ve köylerde yaşayan aile fertleriyle, evlatlarıyla, akraba ve dostlarıyla olan bağlarını yitiriyor. Diğer ulaşım maliyetlerinin çok yüksek olması ve yaşadıkları yerlere ters düşmesi nedeniyle arazilerini ekip dikemiyorlar. Bu hayat pahalılığında Kütahya posta treninin eskiden olduğu gibi Dada İstasyonunda durmasını isteyen vatandaşlarımızın bu sorunu derhâl çözülmelidir”.
KAYNAK: İHA