Büyük Sevgi Yürüyüşünde on binler, gerçek belediyecilik için Karesi’de Dinçer Orkan, Altıeylül’de Mesut Eray ve Büyükşehir’de Yücel Yılmaz için yürüdü. Festival havasında gerçekleşen kortej yürüyüşünde vatandaşlar “Balıkesir sensiz olmaz, Başkanımız Yücel Yılmaz” naralarıyla başkanına tam destek hep destek dedi.

Balıkesir’in merkez ilçeleri Altıeylül ve Karesi’yi kapsayan Büyük Sevgi Yürüyüşünde on binler, gerçek belediyecilik için Karesi’de Dinçer Orkan, Altıeylül’de Mesut Eray ve Büyükşehir’de Yücel Yılmaz için yürüdü. Altıeylül’de İsmail Akçay Parkı, Karesi’de Karizma Pazarı önünden başlayan kortejler, şehrin kalbinde Zağnos Paşa Camisi Meydanı’nda buluştu. Kortej boyunca vatandaşlar balkonlara çıkarak Cumhur İttifakı Adaylarına destek verdi. Mehter takımı ve atlı okçuların da destek verdiği kortej yürüyüşleri adeta festival havasında, kutlama havasında gerçekleşti.

BALIKESİR ŞİMDİDEN CUMHUR’A EVET DEDİ

Kortej sonunda Zağnos Paşa Camisi Meydanı’na ulaşan on binlerce Balıkesirli, meydanı hınca hınç doldurarak şimdiden bu işin bittiğini; Altıeylül, Karesi ve Büyükşehir’in Cumhur İttifakı adaylarına “EVET” dediğini gösterdi. Vatandaşların sevgi seliyle karşılanan adaylara, Balıkesir halkının yanı sıra; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Ok ile Mustafa Canbey, AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, MHP İl Başkanı Niyazi Tunç, önceki dönemlerin milletvekilleri, AK Parti ve MHP Teşkilatları da tam destek verdi.

“İLK BAYRAMIMIZI 1 NİSAN’DA

HEP BERABER KUTLAYACAĞIZ”

Zağnos Paşa Camisi Meydanı’ndan vatandaşlara seslenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Yücel Yılmaz’ın sözü sık sık “Balıkesir sensiz olmaz, Başkanımız Yücel Yılmaz” tezahüratlarıyla bölündü. 5 yılı Karesi Belediyesi, 5 yılı da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 10 yıl boyunca çok çalışıp, adaletli bir şekilde vatandaşlara hizmet götürdüklerini söyleyen Başkan Yücel Yılmaz “Buradaki kalabalık şunu söylüyor, 20 ilçede Cumhur İttifakı diyor. 31 Mart; sabah 8, akşam 5 sandıklarımıza sahip çıkacağız. Ve milletimizin iradesi burada gösteriyor ki 20 ilçenin, 20’si de başta Karesi ve Altıeylül olmak üzere hep beraber Kuvayı Milliye diyor. Balıkesir; hizmet diyor, adalet diyor, Cumhur İttifakı diyor. Allah’ın izniyle bu iş bitmiştir. Balıkesir güvenilir ellerde. 1 Nisan’da kaldığımız yerden devam diyor. İnşallah, ilk bayramımızı 1 Nisan’da hep beraber kutlayacağız. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah’a emanet olun.” diye konuştu.

HABER: BÜLTEN