Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), Balıkesir’de vatandaşlarla bir araya gelmek amacıyla kapı kapı gezerek projelerini ve vaatlerini anlatıyor.

DEVA Partisi Balıkesir teşkilatları dur durak bilmeden çalışmalarına devam ediyor.

Parti yöneticileri bir taraftan saha çalışmalarını sürdürürken diğer taraftan da ev ziyaretlerine hız veriyor. Hane halkına temas eden ekipler, vatandaşların dilek, temenni ve şikâyetlerini tek tek not ediyorlar.

Yapılan son ziyaretlere, İl Halkla İlişkiler Başkanı Ömer Genç, İl Sosyal Politikalar Başkanı Gül Coşkun, İlk Gençlik Çalışmaları Başkanı Gürhan Kayabey, İl Kadın Çalışmaları Başkanı Ceylin Akbaştan Kılınç, Karesi İlçe Başkanı Hilal Yarbaoğlu ve Karesi İlçe yöneticileri katıldı.

Vatandaşların seçim sonrası beklentilerini dinleyen, geçim sıkıntısı, ekonomik darboğaz ve alım gücünün her geçen gün düşmesi hususunda şikâyetle karşılaşan DEVA Partisi heyeti, Partinin bu konular çerçevesinde DEVA İktidarındaki uygulanacak Eylem Planları hakkında detaylı bilgilendirmeler yaptı.

 

SİYASET İNSANA DOKUNMA SANATIDIR”

Ziyaretler sonrası duygularını ifade eden İl Başkan Yardımcısı ve İl Halkla İlişkiler Başkanı Ömer Genç; “Siyaset insana dokunma sanatıdır. DEVA Partisi pozitif manada muhalefet yapmaya çalışan, vatandaşlarına değer veren; onların fikirlerini, düşüncelerini, dileklerini, önerilerini her şeyden öte fikirlerini önemseyen bir kadro hareketidir. Memleket sevgisini yüreğinde bir kor gibi hisseden, vatan sevdalısı, ehliyetli, liyakatli bireylerin bir araya gelerek, istişare mekanizmasını, aldığı bütün kararlarda işleten, iç disiplini yüksek insanların dahil olduğu bir kitle hareketidir. Bakınız kadrolarımızda insan kaynağı açısından öyle geniş bir renk kartelası mevcut ki. Öğretmeninden, doktoruna, işçisinden memuruna, mühendisinden esnafına; her dilden her coğrafyadan, her dinden vatandaşların bir araya geldikleri müstesna bir yapıdan bahsediyoruz. Biz işini iyi yapan, hayatını doğru dürüst yaşamaya çalışan insanlarız. Biliyoruz işimiz hiç kolay değil ama bu güzel ülke için sizce de değmez mi?

Biliyorsunuz artık seçimin çanları çalmaya başladı. Öyle ya da böyle 2023 yılında büyük bir seçim geçireceğiz ve bizler DEVA Partililer olarak bu seçimde emaneti devralacağımızdan çok eminiz. Kendimize güveniyoruz. Seçim çalışmaları kapsamında da vatandaşlarımızla temas halinde olmayı önemsiyoruz. Bugün de çok kıymetli bir ailemizin evine konuk olduk. Dertlerini dinledik. Serzenişlerine tanık olduk. Vatandaşlarımızın şunu çok iyi bilmesini istiyoruz. DEVA İktidarında vatandaşlarımız açlık sınırının altında yaşamaktan kurtulacaklar. Azami geçim şartlarını sağlamayan tek bir aile kalmayıncaya kadar çalışmalarımızı DEVAm ettireceğiz. Ülke komple refaha kavuşacak. Bunun için çok çalışıyor, bunun için çok çabalıyoruz. Lütfen bizlere güvenin ve destekleriniz eksik etmeyin. Göreceksiniz DEVA keşke daha önce iktidar olsaydı diyeceksiniz.” Dedi.