Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatıyla Balıkesir halkı Ramazan ayında ucuz pide yiyecek. 300 gr kare Ramazan pidesi Fırıntaş eliyle 2,5 TL’ye satılacak. Büyükşehir Belediyesi maliyeti 3,5 TL’yi geçen pideden oluşacak zararı halkın ucuz pide yiyebilmesi için sübvanse edecek.

Ramazanda sofraların vazgeçilmezi pidenin bu seneki Fırıntaş fiyatı açıklandı. Balıkesir klasiği 300 gr kare ramazan pidesinin fiyatını 2,5 TL olarak belirledi.

Yaklaşan Ramazan ayı öncesi Türkiye genelinde pide fiyatlarında rekor artışlar yaşanırken Balıkesir Fırıntaş A.Ş.’nin dün açıkladığı gramaj ve fiyat vatandaşı sevindirdi.

 

HALKIN YANINDA BELEDİYE

Büyükşehir Belediyesi, Balıkesirlileri Türkiye’nin en uygun fiyatlı pidesiyle bu Ramazan ayında da buluşturmaya devam ediyor. 42 yıldır aralıksız olarak vatandaşların sofrasına hijyenik, sağlıklı ve uygun fiyata ekmeğini ulaştırmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi iştiraki Fırıntaş 300 gr kare halk pidesin 2,5 TL’den satacağını duyurdu.

Bu yıl fırınlarda 5-6 TL’ye satılması beklenen pidenin Fırıntaş’ta maliyetinin altına satılacağı öğrenildi. Sadece maliyeti 4 lirayı aşan pidenin neden olduğu zararı ise halka ucuz pide yedirmek adına Büyükşehir Belediyesi tarafından sübvanse edilecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; belirlenen gramaj ve fiyatla birlikte halkın yanında bir belediye olduklarını ise bir kez daha göstermiş oldu.

 

GÜNDE 50 BİN PİDE ÜRETİLECEK

Öte yandan Fırıntaş’ın Ramazan ayı boyunca günde 50 bin pide üreteceğini söyleyen Başkan Yılmaz; “Dini açıdan taşıdığı önemle birlikte bireysel açıdan sorumluluk ve sosyal açıdan da yardımlaşma, dayanışma duygularının en yüksek yaşandığı ay olan Ramazan ayı münasebetiyle böyle bir fiyat tarifesi belirledik.

Fırıntaş’ın Ramazan ayına özel hazırladığı kare pidelerin herkesin yemesini istiyoruz. Ekşi maya ve susamlı pidemizin fiyatını bu yılki Ramazan ayı için 2,5 TL olarak belirledik.  

Halen onlarca satış noktası ve anlaşmalı marketler üzerinde somun ekmek, tam buğday ekmeği ve köylü ekmeğini tüketiciye ulaştıran Fırıntaş Ramazan ayında ise ürettiği pideyi halkımızla buluşturacak.

Fırıntaş’ta günde 50 bin pide üretmeyi planlıyoruz.

Hem kapasiteyi arttırmak hem satış sırasında sorun oluşmaması için planlamamızı yapıyoruz. Türkiye’nin en uygun pidesini Fırıntaş eliyle Balıkesirlilere sunacağız” dedi.

 

FIRINTAŞ SATIŞ NOKTALARI

Türkiye’nin en uygun fiyatlı Kare Ramazan Pidesi’nin temin edilebileceği satış noktalarımız şöyle; Altıeylül merkez, Karesi merkez, Edremit merkez, Altınoluk, Akçay, Güre, Altınkum, Burhaniye, İvrindi, Bigadiç, Dursunbey, Kepsut, Bandırma, Gömeç ve Havran. Susurluk İlçesi’nde de kısa sürede Fırıntaş satış noktası hizmete girecek. HABER: İLKAN TOPRAK