Emrah Bilcanlı başkanlığındaki Balıkesir Genç İş İnsanları Derneği (BAGİAD) üyeleri Bursa Model Fabrika’sını ziyaret ederek teknolojiyi yakından inceledi.

Faaliyet takvimi kapsamında daha önce de birçok üretim fabrikasını ziyaret eden BAGİAD, son olarak 50 kişilik üye grubuyla Bursa Model Fabrikasına teknik bir gezi düzenledi.

BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök tarafından karşılanan BAGİAD üyeleri devamında Bursa Model Fabrika Direktörü Birol Aksel, BTSO EVM Yöneticisi Canpolat Çakal ve BUTGEM Genel Koordinatörü Hakan Neşeli’nin eşliğinde fabrikanın çalışma prensibi ve gelecek hedefleri hakkında detaylı bilgiler alarak üretim alanını gezdi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından KOBİ’lerin Endüstri 4.0’a geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilen ve gerçek bir fabrika gibi kurgulanan Bursa Model Fabrika’da tamamen yerli üretim CNC torna ve lazer kesme makinesi, montaj hattı ve operatörlerin bulunduğu üretim hattının yer aldığını ve her sektöre hizmet verebilecek niteliğe sahip olan fabrikada 260 parçadan oluşan paletli robot taşıyıcı üretimi yapıldığını belirten ilgili birim yöneticileri ayrıca BMF’de öğren-dönüş eğitimleri kapsamında şimdiye dek tekstil ve otomotiv yan sanayi firmaları personeline yönelik teorik ve uygulamalı eğitimler verilirken, ikinci aşamada ise danışmanlık hizmeti sağlandığının da bilgisini verdi.

BAGİAD üyeleri tarafından yoğun ilgi ve dikkatle takip edilen gezinin ardından memnuniyetini dile getiren Başkan Emrah Bilcanlı; “Teknolojik ve teknik anlamda son derece etkileyici şekilde dizayn edilmiş BMF’nin üretim alanında sanayicilerimize sağlayacağı katkılar oldukça fazla, iş dünyası temsilcilerinin de burayı bizzat gelip görmelerini isterim. Bizleri ağırladıkları için başta BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök olmak üzere birim müdürlerine derneğimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Başkan Emrah Bilcanlı günün anısına Genel Müdür Ramazan Karakök’e Balıkesir’e özgü ürünlerin yer aldığı hediyeyi takdim etti.