Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, QUTMUN 2024 Konferansı düzenleyerek Kütahya’da meslek liseleri arasında bir ilk, Türkiye’de ise 2.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, QUTMUN 2024 Konferansı düzenleyerek Kütahya’da meslek liseleri arasında bir ilk, Türkiye’de ise 2.sini gerçekleştirdi.
Model Birleşmiş Milletler simülasyonu olarak 27, 28, 29 Ocak 2024 tarihinde KÜTSO MTAL Öğrencileri ve İngilizce öğretmeni Betül Özdomaniç tarafından organize edilen QUTMUN 2024 Konferansına Kütahya’dan ve Türkiye’nin farklı illerinden çok sayıda öğrenci katılımı oldu.
Açılış seremonisi Kütahya İl Milli Eğitim Konferans salonunda, konferanslar KÜTSO MTAL’de, kapanış seremonisi ise Kırdar Koleji Konferans salonunda gerçekleştirildi. Kapanış Seremonisinde konuşan Okul Müdürü Hasan Düzgün, 'Öğrencilerin eleştirel düşünme, takım çalışması ve liderlik yeteneklerine ek olarak araştırma, konuşma, tartışma ve yazma becerilerini geliştirmesi adına bu konferansları çok önemli buluyoruz. Ülkemizin aydınlık geleceği olan gençlerimizin bu etkinlikte uluslararası ilişkiler, dünya sorunları ve güncel olaylarla ilgili detaylı bir araştırma içine girmesi, çözüm üretmesi ve diplomasi taktiklerini öğrenmesi mutluluk vericidir' İfadelerine yer verdi.
Müdür Düzgün, konferansın düzenlenmesinde kendilerine destek veren, İl Milli Eğitim Müdürüne, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanına, KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanına, Kırdar Bilgiören Koleji Yönetim Kurulu Başkanına, Kütahya 1. OSB Müdürlüğüne, 'Qutmun 24' konferansını organize eden emek veren tüm akademi ekibine, Baş Danışmanlar Betül Özdomaniç, Burcu Alkurt, kendileriyle birlikte olan tüm firma temsilcilerine, emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilere ve katılım sağlan tüm gençlere teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.


KAYNAK: İHA