Yakup Mihriye Akdeniz Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokulu öğrencileri Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı ziyaret etti.

2023-2024 eğitim öğretim yılı okul sporları kapsamında düzenlenen Floor Curling Türkiye finallerinde Balıkesir’i temsil eden Yakup Mihriye Akdeniz Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokulu öğrencileri bu başarılarının ardından Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı ziyaret etti.

Çanakkale ilinde 21-24 Mart 2024 tarihlerinde düzenlenen Yıldız Kızlar Floor Curling Türkiye Şampiyonası'nda, Şule Yüksel Şenler Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Ortaokulu öğrencileri Türkiye üçüncüsü olarak büyük bir başarı elde etti. Bu başarıda Beden Eğitimi Öğretmeni Filiz Özel'in özverili çalışmaları ve öğrencilerin azmi önemli bir rol oynadı.

Aynı şekilde, Bursa ilinde 06-08 Mart 2024 tarihlerinde düzenlenen Genç Kızlar Floor Curling Türkiye Şampiyonası'nda, Yakup Mihriye Akdeniz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Beden Eğitimi Öğretmeni Yiğit Kaya'nın katkıları ile Türkiye dördüncüsü olarak Balıkesir'e büyük bir gurur yaşattı.

Bu önemli başarılar, öğrencilerin spor faaliyetlerine olan ilgisini artırırken aynı zamanda onları geleceğin başarılı sporcuları olmaları yolunda teşvik ediyor. Eğitim kurumlarının spor alanındaki bu tür başarıları; sadece bireysel yeteneklerin gelişimini desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda takım ruhunu ve iş birliği bilincini de pekiştiriyor.

Balıkesir'in genç sporcularının elde ettiği bu büyük başarılar, Balıkesir'in alanında gelecekte de önemli başarılara imza atacağının bir göstergesi niteliğinde olduğunu vurgulayan Balıkesir İL Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, "Balıkesir genelinde okullarımızın kazandığı spor başarıları, sadece bireysel ve kurumsal düzeyde değil aynı zamanda toplumsal düzeyde de büyük bir değer taşıyor. Spor kültürünün yaygınlaşması, genç nesillerimizin sağlıklı ve disiplinli bireyler olarak yetişmesine olanak tanırken bu başarıların devam etmesi ve daha geniş kitlelere ulaşması için spor faaliyetlerine olan desteğimizi sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

HABER: SERMİN ASLAN