Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda, “Türkiye ve Türk Dünyası” başlıklı bir konferans verdi.

 MSÜ Kara Astsubay MYO Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonundaki etkinliğe; Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik, MSÜ Kara Asb. MYO Komutanı Tuğg. İsmail Analı, MSÜ Kara Asb. MYO Md. Prof. Dr. Şenol Çelik, Bakım, Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı V. Bkm. Alb. Çağrıhan Dalğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay, Prof. Dr. Fatih Satıl, Meslek Yüksekokulu personeli ve askeri personel katıldı.

Konferansta gerçekleştirdiği konuşmasında; Türkiye ve Türk Dünyası hakkında; tarihi, jeopolitik, ekonomik, siyasi ve kültürel bağlamda değerlendirmelerde bulunan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, ortak dil birliği çerçevesinde de açıklamalar yaptı. Türk Dünyası için Türk Devletleri Teşkilatı’nı somut ve başarılı bir adım olarak örnek gösteren Rektör Oğurlu ayrıca Türk Dünyası üzerine fırsatlar, üstünlükler, zayıflıklar ve tehditler analizi çerçevesinde de tespitlerini aktardı.

Konferans Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt. Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik, MSÜ Kara Asb. MYO Komutanı Tuğg. İsmail Analı tarafında Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu’ya teşekkür edilerek çiçek ve plaket takdiminde bulunuldu.

 

HABER: BUSE ASLAN