Burhaniye Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen etkinlik çevredeki vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in talimatıyla Burhaniye Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene; Kaymakam İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Yusuf Kaya, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Cumhuriyet Başsavcısı Turgay Osman Taş, Belediye Başkan Yardımcıları, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, okullar, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar katıldı.

Burhaniye Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Yusuf Kaya, Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Çelenk sunma töreni sonrası bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra tören sona erdi.

29 Ekim kutlamaları geçtiğimiz akşam 100. Yıl konseri ile devam edecek. Köklü müzik gruplarından olan Moğollar, Cumhuriyet’in 100. Yılı kutlamaları için Burhaniye’de sahne aldı. Sanatta 55. Yılını kutlayan sevilen müzik grubu Moğollar ile Burhaniye 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu hep birlikte yaşadı.

Haber: Doğancan Balık