Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi koordinesinde Ayvalık, Burhaniye, Edremit ve Gömeç Belediyeleri tarafından düzenlenecek olan 'Balıkesir Aromaterapi Festivali'ne tüm vatandaşları davet etti. Festival, 4-7 Temmuz 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Burhaniye ilçesinde bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çiftçi Eğitim Merkezi’nde (BAÇEM) düzenlenen basın toplantısında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve Gömeç Belediye Başkanı Melih Bağcı, 4-7 Temmuz 2024 tarihinde düzenlenecek olan Balıkesir Aromaterapi Festivali’nin tanıtımı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

TÜRKİYE’NİN İLK VE TEK AROMATERAPİ FESTİVALİ

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, yaptığı konuşmada “Balıkesir Aromaterapi Festivali, bitkilerin özlerinden elde edilen yağların kullanımıyla bedenimizi ve ruhumuzu dengelemeye yardımcı olan şifa dolu bir yöntem olan aromaterapiyle ilgili olarak ülkemizde yapılan ilk ve tek festivaldir. Bu festival sayesinde aromaterapinin doğaya ve insana olan faydalarını çok daha geniş kitlelere ulaştıracağımıza gönülden inanıyorum. Balıkesir’imiz doğal güzellikleri ve çok zengin bitki örtüsüyle aromaterapi için ideal bir coğrafyaya sahiptir. Bu nedenle de festivalimizin temasını tarih, şifa ve kültür olarak belirledik” dedi.

 

BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖNEMİ

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, böyle organizasyonların bir ve beraber şekilde gerçekleştirilmesinin önemli olduğuna dikkat çekti. Başkan Ertaş, “Böyle güzel bir organizasyonun içinde bulunduğumuz için Edremitliler adına mutluluğumu dile getirmek isterim. 4-7 Temmuz’da yapılması planlanan ve hızlı bir şekilde çalışmaları devam eden, Türkiye’de tek olan ve dünya çapında da ilgi uyandıracak olan bu Aromaterapi Festivalimizin Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde ve Körfez’deki belediyelerimizle bir beraber bir organizasyon haline getirilmesinden dolayı Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Bölgemizin, Balıkesir’imizin ve ülkemizin menfaatleri doğrultusunda tüm organizasyonlarda beraber hareket etmenin en doğru yol olduğunu dile getiriyorum. 4-7 Temmuz tarihlerinde planlanmış olan Aromaterapi Festivali’ne tüm Edremit’imizi, Körfezimizi, Balıkesir’imizi, hatta ilgi duyan tüm Türkiye’deki dostlarımızı bekliyoruz” dedi.

 

HABER: BÜLTEN