Bandırma Rotary Kulübü, Erdek'teki bir otelde düzenlenen devir teslim töreni ile Yener Ok'un başkanlığını Cem Aldağ'a devretti.

Bandırma Rotary Kulübü’nün 1914. Toplantısında "Dünyaya Umut Ol" Teması Vurgulandı Bandırma Rotary Kulübü, 41 yıllık geçmişiyle gurur duyduğu 1914. Toplantısında devir teslim töreni gerçekleştirdi. Bu özel etkinlikte, dönemlerinin 19. ve son toplantısına "Dünyaya Umut Ol" teması damgasını vurdu. Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Bandırma Kent Konseyi Serdar Polat, gelecek dönem guvernörü, geçmiş dönem guvernörleri, rotaryenler ve misafirler etkinlikte hazır bulundular. Devir teslim töreninde, Bandırma'nın yetiştirdiği Nusret Uyar, Nejat Dayıoğlu, Levent ve Feyyaz'dan oluşan orkestra birbirinden eşsiz müzikleriyle gece renk kattı.

Bandırma Rotary Kulübünü teslim alan Cem Aldağ'ın yönetimi, asbaşkan Volkan Oğuz, genel sekreter Gönül Güney, sayman Av. Zeynep Pişkin, Yönetim Kurulu Üyesi Yener Ok ile yönetimden oluşuyor. Rotary Kulübü'nün 2024-2025 dönemi sloganı, 'Rotary Sihri' olarak belirlendi.

Geçtiğimiz yıl 4 Temmuz’da özel bir otelde düzenlenen devir teslim töreninde Burak Uğur’dan başkanlık görevini devralan mevcut Başkan Yener Ok, "Değerli dostlarım, geçtiğimiz yıl Burak Uğur'dan devraldığım başkanlık görevim süresince, 'Dünyaya Umut Ol' mottosuyla birçok projeyi hayata geçirdik. Kulübümüz, 4. Grup Kulüpleri ve 2440. Bölge Kulüpleri ile iş birliği içinde çalışarak birçok başarılı çalışma gerçekleştirdik. 2440. Bölge Kuzey Basın Toplantısı'nı, 4. Grup Ortak Projesi olarak başarıyla düzenledik. Her yıl olduğu gibi, değerli ağabeyim Erdoğan Çıkrıkçı'nın önderliğinde 7. Geleneksel Su Altı Temizliği etkinliğimizi gerçekleştirdik. Gençlerle birlikte Anıtkabir Ziyareti Projesi'ni düzenledik ve bu projeye bir öğrenci sponsorluğu ile katkıda bulunduk. 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı Projesi'nin beşinci adımını tamamlayarak hayalimize bir adım daha yaklaştık." dedi.

Yener Ok’un konuşması, kulübün bir yıl içindeki çalışmalarını ve elde edilen başarıları özetlerken, katılımcılar tarafından büyük bir ilgi ve coşku ile takip edildi. Toplantıda, bölge ve kulüp iş birliğinin önemine vurgu yapılarak, gelecek dönemde de benzer çalışmaların devam edeceği mesajı verildi.

Bandırma Rotary Kulübünün yeni Başkanı Cem Aldağ,"Bandırma Rotary Kulübü'nün başkanlık devir teslim töreninde sizlerle bir arada olmak benim için büyük bir mutluluk. Neredeyse benimle aynı yaşta olan ve köklü bir geçmişe sahip Bandırma Rotary Kulübü'nün bir üyesi olmak, bana her zaman fazlasıyla gurur ve onur verdi. Kulübümüz, toplum hizmeti ve meslektaşlarımız arasında dostluk bağlarını güçlendirme misyonuyla yola çıktı ve yıllar içinde pek çok önemli projeye imza attı. Şimdi ise, sevgili Yener Başkan'dan devraldığım bu kıymetli görevi, kulübümüzün değerlerini daha da ileriye taşıma sorumluluğu ile üstleniyorum. Bu sorumluluk bilinciyle, yönetim kurulumuz ve komitelerimizle birlikte, toplumumuzu ve Bandırma Rotary Kulübü'nün bayrağını daha yükseklere taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Bu güçlü ekiple birlikte, Rotary Sihri'ni Bandırma'ya ve ötesine taşıyacağımıza yürekten inanıyorum" dedi.

HABER: SERMİN ASLAN