Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Köylü yurdun efendisidir” şiarıyla seçildiği ilk günden bu yana kırsal mahallelere önem veren Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, her fırsatta köylere giderek, köylülerin sorunlarını yerinde tespit edip, talepleri dinleyerek çözüm bulmaya yönelik alışkanlığını tüm hızıyla sürdürüyor.

 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ilçe sınırlarındaki köylere ziyaretlerini sürdürüyor. Belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim amirleriyle birlikte, ilçeye bağlı köyleri bir program kapsamında ziyaret eden Belediye Başkanı Mesut Ergin, vatandaşlar tarafından sıcak ilgiyle karşılandı. Köylerin ileri gelenlerinin konuk ettiği Başkan Ergin, bugüne kadar çözülen ve çözülmesi gereken sorunları birlikte masaya yatırıp değerlendirdiler. Köylerde çözümlenmesi gereken acil sorunlar birim amirlerince iş planına alındı.

Köy kahvelerinde vatandaşlarla bir araya gelen ve sorunlarını tek tek dinleyen Başkan Ergin,  ardından, acil çözüme kavuşturulması gereken köy sokaklarını muhtar, vatandaş ve teknik ekibiyle birlikte gezerek tespitlerde bulundu. Başkan Ergin, “Ziyaretlerimizde teknik ekibimizin belirlediği sorunları iş programımıza alıyoruz. Çözüme kavuşturulması için olanaklarımızı seferber ediyoruz. Sorunların tekrarlanmaması için köklü çözümler getiriyoruz. Köy ziyaretlerimizi düzenli bir program halinde sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Mahalle muhtarımızın taleplerini dikkate alıyoruz ve yerinde incelemelerde bulunuyoruz. Köylerimizdeki vatandaşlarımızla, büyük değerli bir aileyiz. Onların huzuru ve mutluluğu için gece gündüz durmaksızın çalışıyoruz. Ayvalık’ın kendisi güzel, köyleri güzel, insanı ise bir başka güzel ”diye konuştu.

HABER: MAYHA