Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Bursa'da düzenlenen Atletizm Türkiye Birinciliği sona erdi.

Türkiye Atletizim Federasyonu tarafından 27-28 Ocak 2024 tarihlerinde, Bursa’da yapılan İki gün süren müsabakalarda sporcular kendi kategorilerde yarıştı.

Türkiye Birinciliğinde Erdek’ten katılan sporcularımız dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Erdekli sporculardan Yağmur Güner; Yüksek Atlama dalında Türkiye Birincisi 4X200 Metre Bayrak Yarışmasında Türkiye Üçüncüsü, 60 Metre Engelli Koşuda Türkiye Dördüncüsü oldu. Aras Gürer; 4X200 Metre Bayrak Yarışmasında Türkiye Birincisi,200 Metrede Türkiye İkincisi,60 Metrede Türkiye Üçüncüsü oldu. Sudenaz Ültenir; 200 Metrede Türkiye Beşincisi 4X200 Metre Bayrak Yarışmasında Türkiye Üçüncüsü oldu. Esma İbrikçi; 4X200 Metre Bayrak Yarışmasında Türkiye Üçüncüsü oldu. Yusuf Rüzgar Aydın; 4X200 Metre Bayrak Yarışmasında Türkiye Birincisi oldu. İbrahim Yağız Kaya; 4X200 Metre Bayrak Yarışmasında Türkiye İkincisi

Gülhan, “Sporcularım emeklerinin karşılığını aldıkları için çok mutluyum”

Erdek Atletik NYZ Spor Kulübü Başkanı ve Atletizm Milli Takım Antrenörü Niyazi Gülhan "Sporcularımızla haftanın en az altı günü çalışıyoruz. Sporcularım emeklerinin karşılığını aldıkları için çok mutluyum. Hepsini alınlarından öpüyorum. Bu zamana kadar yaptıklarımızla Erdek’e ilkleri yaşattık. Başarılarımızın sayesinde bizlere destek olanlara mahcup olmadık. Yeni sezona çok iyi başladık. Önümüzdeki günlerde Ulusal ve uluslararası şampiyonalar devam edecek. Biz her şampiyonada madalya kazanmaya aday en güçlü takımlardan birisiyiz. Her şeyi Erdek’in çocukları için yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

HABER: HABER MERKEZİ