Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Cumhuriyetin 100. Yılına özel bisiklet turu düzenledi. Bisiklet Turu sonrasında düzenlenen ödül töreninde katılımcılara hediyeleri takdim edildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan 100. Yıl coşkusunun zirveye çıktığı Cumhuriyetin 100. Yılı Bisiklet Turu etkinliği, gençlerin, bisiklet severlerin ve il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı'nda düzenlen çelenk sunma töreninin hemen akabinde Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu'nun startıyla başlayan 15 km’lik parkur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi önünde sona erdi.
Yoğun ilginin yaşandığı etkinlikte her yaş grubundan yüzlerce sporcu 100. Yıla özel t-shirtleriyle ve kırmızı beyaz bayraklarla süsledikleri bisikletleriyle caddelerde muhteşem bir görüntü oluşturdu.
Bisiklet Turu sonrasında düzenlenen ödül töreninde; Cumhuriyetin 100. Yılı için pedal çeviren katılımcılar arasından çekilen kurada kazananlara, hediye bisikletleri ve kaskları il protokolü tarafından takdim edilirken, tüm katılımcılara da Anı Madalyası verildi.

Haber: Buse Aslan