Vatan Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emre Albayrak, seçimlere sayılı günler kala Balıkesir’in reklam çöplüğüne dönüştüğünü söyledi.

31 Mart yerel seçimler yaklaşırken Vatan Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emre Albayrak, diğer partilerin vatandaşın vergilerinden oluşan hazine yardımlarıyla vatandaşa sadaka dağıttığını iddia etti.

Seçimler dolayısıyla Balıkesir’in reklam çöplüğüne dönüştüğünü vurgulayan Albayrak; “Şehrimiz reklam çöplüğüne dönüştü. Bir de ranttan beslenenlerin adayları fonlamasıyla beraber hesaplandığında ortaya korkunç bir bütçe çıkıyor. Hepsi aynı. Kimse de sormuyor. Bu toplumun tonla sorunu varken ‘nereden geliyor bu değirmenin suyu’ diye.

Adayların partileri, kendileri neyi savunuyor? Bilen var mı? Teröre karşı hamaset lafları ediliyor. Bir tanesi de çıkıp PKK’nın siyasi uzantısı kapatılsın diyemiyor. Din tüccarlığı yapmaya kalkanlar var. Kuran-ı Kerim’in yakılmasına müsaade eden İsveç’i, NATO’ya alıyorlar. Medyada birbirine düşman kesilen partiler söz konusu NATO olunca mecliste birlikte el kaldırıyor” dedi.

 

“BALIKESİR’İN EN BÜYÜK SORUNU DEPREM”

Vatan Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emre Albayrak yaptığı açıklamasında Balıkesir’in en büyük sorunun deprem olduğuna dikkat çekti. Vatan Partisi dışında kimsenin depreme dair somut bir projesi olmadığını sözlerine ekleyen Albayrak; “Balıkesir’in en büyük sorunu deprem. Sadece biz demiyoruz, konunun uzmanları diyor. Büyük deprem yaşanacak illerin başında geliyoruz. Bizim dışımızda somut projesi olan bir tane parti yok. Projeyi geçtik, planları bile yok! Hataylının, Kahramanmaraşlının yaşadığı acıyı biz de yaşayınca mı aklımız başımıza gelecek?

Rantta ortaklar. A partisinin yönettiği şehirlerde de rant var. B partisinin yönettiği şehirlerde de aynısı. İnsan kayırmacılığı ve şatafatta da ortaklar. Kişisel zenginleşme çabalarına vatandaşı alet ediyorlar!

Daha anlatılacak çok şey var ama bu kadar özet yeter” şeklinde konuştu.

 

“VATAN PARTİSİ’NDE VATANSEVERLİK VAR”

Vatan Partisi’nin vatansever bir parti olduğunu ifade eden Vatan Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Emre Albayrak; “Vatan Partisi’nde şarkı türkü, şatafat, cebini doldurma sevdası, hamaset yok.  Vatanseverlik var, çalışkanlık var, millete hizmet var, fikir var, proje var. Üreten sanayiciyle, çiftçiyle, esnafla kol kola omuz omuza olmak var. Nerede bir hak aranıyorsa orada Vatan Partisi var!

Bu seçim kampanyası süresince Balıkesir’de her kesimden vatandaşımızla dertleştik. Çözümlerimizi anlattık. Vatan Partisi’ne verilecek her oy sadece 2024 için geçerli değil, 2030’larda 2040’larda bu milletin yanı başında yine Vatan Partisi olacak. Yine milletin derdine derman olmak için azimle, kararlılıkla mücadele edeceğiz. O nedenle Vatan Partisi’ne verilen her oy geleceğe verilen oydur. Çocuklarımızın torunlarımızın geleceği için Vatan Partisi’ne verilen her oy altın değerindedir. Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı seçiminde, ilçe belediye başkan adaylıklarında ve ilçe belediye meclis üyeliği seçimlerinde Vatan Partisi var. Köprüden önceki son çıkış Vatan Partisi’dir. Takdir yüce Türk milletinin” diyerek sözlerini noktaladı.

 

HABER: BUSE ASLAN