Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı oda ve borsalardaki organ seçimleri başladı. Balıkesir Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası’nın seçimleri Ekim-Kasım ayları içinde yapılacak.

Rahmi Kula Başkanlığındaki Ticaret Odası’nın seçim tarihi belli oldu. 4 Kasım 2022 Cuma günü sandığa gidecek Balıkesirli tüccarlar kendini temsil edecek yeni dönem başkan ve yönetimini seçecek. Yaklaşan seçimler öncesi mevcut Başkan Rahi Kula’dan başka adaylığını açıklayan bir isim yok.

Seçimin Avlu Balıkesir’deki Balıkesir Ticaret Odası Hizmet binasında gerçekleştirileceğini söyleyen Başkan Kula, “Bizler oda seçimlerimizi üyelerimize, ilimize ve ülkemize hizmet etmek ve üyelerimizin işlerini geliştirmelerine olanak sağlayacak projelere katkı sağlayarak odamızı daha ileriye taşımak adına bir fırsat olarak görüyoruz.

Bu itibarla tüm üyelerimizi demokratik hakları olan oylarını kullanmak ve Balıkesir Ticaret Odası’nın geleceğini beraber şekillendirmek üzere 4 Kasım 2022 Cuma günü Balıkesir Ticaret Odası’na bekliyoruz” dedi.

Öte yandan 20 meslek komitesine üye seçiminin yapılacağı seçimlerde gerçek kişiler T.C. kimlik numarası işlenmiş nüfus cüzdanları ya da T.C. Kimlik Kartları ile oy kullanabilecekler.

Tüzel kişi temsilcisi gerçek kişilerin, kimlik belgelerinin yanı sıra, temsil ettikleri tüzel kişinin tescilli ana sözleşmeleri gereğince temsil ve bağlayıcı işlem yapma yetkisine sahip olduklarına dair Ticaret Sicil Müdürlüklerinden alınmış yetki belgesinin veya sicil tasdiknamesinin oy kullanma sırasında ibrazı ile oy kullanabilecekler.