Edremit Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na coşkuyla hazırlandı. Edremit Belediye ekipleri Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel süslenmeyen cadde ve sokak bırakmadı.

Edremit Belediyesi Cumhuriyetin 100’üncü yılını büyük bir coşku ile kutlamak için hazırlıklarını tamamladı. Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın talimatı ile 100’üncü Yıla özel olarak çiçek tohumları ve 100. yıl logolu etiketler hazırlandı. Çiçek tohumları öğrencilere armağan edilirken esnafların camlarını süslemek üzere özel 100’üncü yıl logolu etiketler dağıtıldı. Belediye araçları da tek tek 100’üncü yıl logoları ile süslendi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Cumhuriyetimizi daha nice yüzyıllara taşıyacak olan geleceğin yüzleri çocuklarımıza da çiçek tohumları armağan ettik. Cumhuriyet'in 100’üncü yıl coşkusunu meydanlarımıza, sokaklarımıza, evlerimize, iş yerlerimize ve araçlarımıza kısacası kent yaşamımızın her alanında yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. En büyük bayramımızı hep birlikte büyük coşku içerisinde kutluyoruz” dedi.

Haber: Doğancan Balık