MHP Karesi İlçe Başkanı Burak Boduroğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerini kimyasal silah kullandığını iddia eden Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya tepki göstermeyen CHP Balıkesir Milletvekillerine sert çıktı. Boduroğlu, “Bunlar sırf oy uğruna Balıkesir’de Kuvvacı olurlarken, Ankara’ya gittiklerinde de tekrar vekil olabilmek için HDP’li oluyorlar” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karesi İlçe Başkanı Burak Boduroğlu, Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın Türk Silahlı Kuvvetleri’ne dönük iftira dolu açıklamalarına tepki göstermeyen CHP Balıkesir Milletvekillerini sert bir dille eleştirdi.

Boduroğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Balıkesir’e geldiklerinde CHP’li milletvekillerinin hepsi Kuva-yi Milliyeci hepsi Atatürkçü. Ama elbette hepsi çakma. Bunlar sırf oy uğruna Balıkesir’de Kuvvacı olurlarken, Ankara’ya gittiklerinde de tekrar vekil olabilmek için HDP’li oluyorlar. CHP’de artık Atatürkçülere, Kuvvacılara, milliyetçilere yer olmadığını biliyoruz. Bu milletvekilleri de tekrar milletvekili olabilmek için Sezgin Tanrıkulu ile aynı çizgideler. Ama Balıkesir’e gelince Eylül ayında kurtuluş günlerimizde, milli bayramlarda, Alacamescit’lerde boy gösterirler.

Balıkesir halkı, Balıkesir’de Kuvvacı, Ankara’da HDP’li vekiller istemiyor. CHP’nin bu ikiyüzlü siyasetine de sandıkta gerekli dersi vereceğini bizzat sahada halkımızla birlikte görüyoruz. Son olarak gücünü asil milletinden alan Türk Silahlı Kuvvetleri’ni uluslararası mahkemelerde yargılatmak gibi alçakça, haince, adice bir planın sözcülüğüne soyunan, beyaz önlüğüne sarı kırmızı yeşil bulaşan bir avuç vatansızı da buradan uyarıyoruz, Türk Silahlı Kuvvetleri de, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de sahipsiz değildir. Son kale MHP düşmeden, emperyalist emellerinize ulaşamayacaksınız.”