Büyük Birlik Partisi Altıeylül İlçe kongresi yapıldı. Genel Kurulda Hamza Başarır ve yönetim kurulu üyelerden yetkiyi alarak, göreve başladı.

Büyük Birlik Partisi Altıeylül İlçe kongresi Altıeylül Hasan Can Kültür Merkezi’nde yapıldı. Gerçekleştirilen Genel Kurulda BBP İl Başkanı Zeki Uçar kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi. Kongrede Hamza Başarır Büyük Birlik Partisi Balıkesir Altıeylül İlçe Başkanlığı’na seçildi.

 

BAŞARIR: KAPI KAPI GEZECEĞİZ

Büyük Birlik Partisi olarak Kuva-yi Milliye'nin başkenti Balıkesir’de ve Altıeylül ilçesinde toplum yararına olan her projenin arkasında olacaklarını ifade eden Büyük Birlik Partisi Balıkesir Altıeylül İlçe Başkanı Hamza Başarır “Tüm teşkilatlarımızla uyum içerisinde tek yumruk olarak partimizin ve davamızın geleceği için sahada olacağız. Partimizi Balıkesir'de temsil etmek, ilk sıralara taşımak için herkesin elini değil gövdesini taşın altına koymaya davet ediyorum. Seçim sattı mahalline girmiş bulunmaktayız. Şunun şurasında seçime 7-8 ay kaldı. Kapı kapı gezeceğiz. Esnaf, emekli, işçi, vatandaş herkes ile kucaklaşacağız. Samimiyetimizi, vatan ve memleket sevdamızı anlatarak, partimizin gücüne güç katacağız” dedi.

 

BAŞARIR SÖZ VERDİ

Konuşmasında önümüzdeki genel seçimlerin öneminde değinen Başkan Hamza Başarır “Emperyal güçler, müttefik görünen ama etrafımızda Suriye ve Yunanistan'da türlü türlü oyunlarla bize güç gösterisi yapanların inadına bu seçimlerin bir kurtuluş vesilesi olduğunu, dış mihraklara ve onların uzantılarına hissettirmeliyiz. Gönüllere girmeden, gönülleri fethetmeden, bu amaç ve gayelerimize ulaşmamızın güç olduğunu hepimiz biliyoruz. Ülkemizin davası millet davası, şehitlerimizin davası uğruna Merhum Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu'nun hedef ve gayesine ulaşmak için, bu kutlu dava için tüm gücümüzü sarf etmeliyiz. Bu davayı daha ileriye taşıyarak vatanıma milletime her türlü hizmeti yapmaktan geri durmayacağım" sözünü verdi.

 

İŞTE YENİ YÖNETİM:

 Öte yandan Hamza Başarır Başkanlığı'nda oluşan yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Şerif Kara, İsmail Yılmaz, Muammer Özgül, Güney Kartefe, Ayşe Yalavaç Schwabe, Halil Şengönül, Halil İbrahim Kuşaklı, Narin Şahin, Fatma Nur Başarır, Mücahit Çetin, Cesur Tekkol, Sezgin Şeremet, Yaren Gören, İsmail Çiftçi, İzzet Tığ, Yalçın Çetin.