Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; Edremit’te, Türkiye’ye örnek olacak “Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi’nin” açılışı için gün sayıyor. Bölgede önemli bir ihtiyaca cevap verecek olan merkez, sokak hayvanları için acil müdahale üssü olarak hizmet verecek.

Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının bakımı ve tedavisinde Türkiye’ye örnek olacak bir tesise daha kavuşturuyor. Edremit Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde faaliyete geçecek olan tam donanımlı “Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi” sokak hayvanları acil müdahale üssü olarak hizmet verecek. Merkez, bakım ve tedavinin yanı sıra uzman veteriner hekimler tarafından birçok komplike operasyonun yapılabileceği bir altyapıya sahip olacak. Bir muayenehane, bir hasta bakım bir de ameliyathaneden oluşacak Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi’nde yaralanan sokak hayvanlarına anında müdahale edebilmek için 7 gün 24 saat acil müdahale aracı da hazır olarak bulunacak.

 

30 GÜNDE TAMAMLANDI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmaları sürdürdüklerini söyleyen Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Volkan Karateke “Başkanımız Yücel Yılmaz’ın talimatıyla 30 gün gibi kısa bir süre içerisinde Edremit Sokak Hayvanları Tedavi Merkezini hazır bir duruma getirdik.” dedi. (BBB)