Artan enerji maliyetlerine güneş enerjisi ile azaltmak isteyen üreticiler için Sarıgöl Ziraat Odası Başkanlığı ile özel bir firma arasında protokol imzalandı.

Artan enerji maliyetlerine güneş enerjisi ile azaltmak isteyen üreticiler için Sarıgöl Ziraat Odası Başkanlığı ile özel bir firma arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokole göre oda üyeleri GES kurulumunda yüzde 10 indirim alacak.
Sarıgöl Ziraat Odası, tarım alanında üyelerinin daha az elektrik ücreti ödemeleri için Derinkuyu sondaj pompalarının güneş enerjisi panelleriyle çalışması için protokol imzaladı.
Sarıgöl Ziraat Odasında düzenlenen protokol gereği ziraat odasına üye olan çiftçiler yüzde 10 indirime sahip olacaklar.
Yaz aylarında Sarıgöl ve çevresinde faaliyet gösteren derin kuyu sondajların devamlı çalışması nedeniyle birçok sorunun yaşandığı bölgede enerji tasarrufunu sağlayacak olan protokole Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen ve özel firma yetkilisi Muhammet Buğrahan Kaya tarafından imzalandı.
Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, 'Sarıgöl Ziraat Odası üyelerine yüzde 10’dan başlayan indirimlerle işbirliği protokolü imzaladık. Tarımsal sulamanın çiftçilere daha az maliyetli olmasını hedefledik. Hayırlı olsun.' dedi.


KAYNAK: İHA