GÜNMARSİFED Başkanı Funda Seçil Dedeoğlu ev sahipliğinde, Güney Marmara İş Dünyası temsilcileri ile TÜRKONFED temsilcileri Balıkesir’de bir araya geldi. Toplantıda üyeler arası NETWORK’ün geliştirilerek üyelerin aralarındaki iletişim ve ticaretin arttırılması konuşuldu.

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) Balıkesir Öğretmenevinde Güney Marmara iş dünyası temsilcileri ve TÜRKONFED temsilcileriyle önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

Toplantının ana gündemini; GÜNMARSİFED tarafından bir süredir devam ettirilen üye dernek temasları ve çalışmaları neticesinde ortaya çıkan taleplerin ve kurumsal kapasitenin daha fazla değer üretir hale gelmesi için planlamaların yapılarak önceliklerin belirlenmesi oluşturdu.

Toplantıda bir konuşma yapan GÜNMARSİFED Başkanı Funda Seçil Dedeoğlu:” Üye derneklerimiz ile bir süredir çeşitli toplantı ve temaslarımız ile gelecek planlamalarımız açısından önemli bir noktaya vardık. Tespitlerimiz ve yönetim kurulumuzun değerlendirmeleri sonucunda belirlenen konular üzerinde önemli faaliyetler gerçekleştirmek istiyoruz. Çalışmalarımız sonucunda ortaya çıkan talep ve istekler doğrultusunda; üyeler arası network’ün geliştirilerek üyelerin aralarındaki iletişim ve ticaretin arttırılmasına aracı olunması. Ortak hareket edebilmenin birlikte proje üretebilmenin yollarının bulunması. Melek yatırım ağı üzerinde projeler üretilerek çalışılması.

İletişimin güçlendirilmesi. Dernek Üyeleri tarafından TÜRKONFED Bilinirliğinin sağlanması.

Konfederasyonunda uyarladığı projelerde üye derneklerinde yer alması. Kurumsallaşma ile ilgili çalışma ve projelerin yapılması. Aile şirketlerinin sorunu aile içinde ve şirket içinde kurumsallaşma konuların da çalışma yapılması. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Kümelenme Proje çağrısının GÜNMARSİFED Çatısı altında bir Kümelenme projesine dönüştürülmesi. İhracat, Yurtdışına iş yapmaya yönelik network oluşturacak projeler geliştirilmesi. Karbon ayak izi üzerine yoğunlaşması.

GÜNMARSİFED Bölgesine Tematik Endüstri Meslek Lisesi kazandırılması ile ilgili çalışma yapılması.

GÜNMARSİFED Üyeleri arasında ortak bir proje havuzu oluşturulması. Sürdürülebilir aile şirketleri konusunda çalışma yapılarak firmaların birbirine mentörlük yapması. Kardeş federasyon yapılanması. 

Dijital dönüşüm ortak proje yapılması konularında öncelikleri belirlemiş bulunuyoruz. Bu doğrultuda oluşturacağımız çalışma programı ile bölgemize değer katmanın peşinden koşacağız” dedi.

Toplantıda bir konuşma yapan TÜRKONFED Başkan Yardımcısı Ramazan Kaya; TÜRKONFED’in önümüzdeki dönem yürüteceği projeler, komisyon çalışmaları, yeni dönem yapılanması ve federasyonlar ile iş birliği yapılabilecek konular hakkında bilgilendirme yaptı. GÜNMARSİFED Üyesi Güney Marmara Bölgesi iş insanları ve üye dernek temsilcilerini dinleyerek iş birliği yapılabilecek konular hakkında bilgilendirmeler yaptı.  TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Semih Başaran bir süredir GÜNMARSİFED Üye Dernekleri ile yapılan temaslar hakkında bilgiler vererek, temaslar sonrası ortaya çıkan talep ve değerlendirmeler ile ilgili bilgileri aktardı.

Üye dernek başkanlarının derneklerinin faaliyet ve önerilerini içeren bilgilendirmelerin ardından Güney Marmara İş Dünyası Temsilcileri belirlenen konular ve planlama ile ilgili görüşlerini bildirerek konular derinlemesine incelendi.

Öte yandan toplantıya GÜNMARSİFED Başkanı Funda Seçil Dedeoğlu başkanlık yaparken; TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Kaya, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Semih Başaran, BASİAD Başkanı Selçuk Savaş, ÇASİAD Başkanı Kaya Üzen, BİSİAD Başkanı İsmail Özer, BAGİAD Başkanı Mert Kurşun, BANGİAD Başkanı Kürşad İpek, ERGİAD Başkanı Özgür kalafat, GÜNMARSİFED Yönetim Kurulu Üyeleri ve iş insanları katılım sağladılar.

 

 

HABER: HABER MERKEZİ