Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, sona eren 2023-2024 eğitim-öğretim yılını keplerini atarak kutladı.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 2023-2024 eğitim-öğretim yılı mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi. Güzel Sanatlar Fakültesi Şehit Eren Bülbül Konferans Salonunda düzenlenen törene, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt ve Prof. Dr. Murat Doğdubay, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Selvihan Kılıç Ateş, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Karakaş, senato üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende öğrenciler adına Binnur Uzan bir konuşma yaptı. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Selvihan Kılıç Ateş da bir konuşma yaparak öğrencileri mezuniyetleri dolayısıyla tebrik etti.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu da törende bir konuşma yaparak mezunları başarılarından dolayı kutlarken, öğretim elemanlarına ve öğrenci velilerine de öğrenciler üzerindeki emekleri için teşekkür etti.

Tören, dereceye giren öğrenciler ile mezun öğrencilere belgelerinin verilmesinden sonra, keplerin atılmasıyla sona erdi.

 

 

HABER: BUSE ASLAN