ÇEDES Kapsamında İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Vefalı 100’ler projesi hazırladı.

İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi UNESCO Kulübü öğrencileri, Vefalı 100'ler projesi (ÇEDES) kapsamında yürüttükleri faaliyetleri paylaşmak için Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’yı makamında ziyaret etti.

İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi UNESCO Kulübü öğrencilerinin yürüttüğü Vefalı 100’ler projesi Ramazan ayının ruhuna uygun olarak paylaşma ve yardımlaşmayı teşvik ederek güçlü bir dayanışma örneği sergiliyor. İyiliklerin ve güzelliklerin paylaşılması yönünde atılacak her adımın toplumu daha yaşanabilir bir yer haline getirme yolunda önemli bir ilerleme sağlayacağı bilinciyle yürütülen proje; öğrencilerin takım çalışması, proje yönetimi ve liderlik gibi önemli becerilerini de geliştirme fırsatı sunuyor.

Gerçekleştirilen ziyarette; İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin yürüttüğü projenin hedeflerinden bahsedildi. Yardımseverlik ve vefa gibi değerler projenin temel taşları arasında yer alırken proje faaliyetlerinin toplum içindeki dayanışma ve yardımlaşma kültürünü de pekiştirdiği vurgulandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “İyiliklerin ve güzelliklerin paylaşılması, toplumsal dayanışmanın ve birlikteliğin en güzel örneklerinden biridir. Yardımlaşma ve dayanışma ruhunu pekiştirerek toplum arasındaki bağları güçlendirme noktasında hassasiyetle çalışmalar yürüten öğrencilerimize ve projeye katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

HABER: SERMİN ASLAN