Altıeylül Belediyesi Sağlı İşleri Müdürlüğü ilaçlama çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ilaçlama faaliyetlerini araçlarla ilaçlama ekibi ile gece-gündüz çalışma esasıyla periyodik olarak sürdürüyor.

Vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek için imkânlarını seferber eden Altıeylül Belediyesi Altıeylül’ün dört bir yanında büyük bir titizlikle ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde sivrisinek, kene, hamam böceği gibi haşerelere karşı sıkı tedbirler almaya devam ediyor. Ayrıca ekipler kanalizasyonlarda kanal sisleme çalışmalarıyla da olası haşerelerin larvalarıyla da mücadele ediyor. Diğer canlıların ve ekolojik sisteme zarar vermeden ilaçlama faaliyetlerini sürdüren Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, istenmeyen canlıların kontrolünü sağlarken, haşerelerin taşıdıkları bakterilerin sebep olabileceği tifüs ve sıtma gibi olası hastalıkların da önüne geçiyor.

Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ilaçlama faaliyetleri kapsamında; Kuşkaya Mahallesi, Ayvacık Mahallesi, Dedeburnu Mahallesi, Akçaköy Mahallesi, Taşköy Mahallesi, Bereketli Mahallesi, Bayat Mahallesi, Kumlugedik Mahallesi, Pınarlı Mahallesi, Konakpınar Mahallesi, İnkaya Mahallesi, Orhanlı Mahallesi, Çiçekpınar Mahallesi, Ayvatlar Mahallesi, Karakaka Mahallesi, Kürse Mahallesi ve  Gökçeören Mahallelerinde ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Altıeylül ilçesinde yaşayan vatandaşların taleplerini yerine getiren Altıeylül Belediyesi 444 06 09 Çözüm Hattına birimine gelen talepleri değerlendirip en kısa sürede çözüme kavuşturmaya devam ediyor.

HABER: EBRU KANTARLIOĞLU