Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

YİNE KALABALIK

YİNE KALABALIK
Avatar
Umut Sayan( umutsayan10@gmail.com )
4
03 Nisan 2021 - 12:42

Geçtiğimiz günlerde açıklanan kabine toplantısı kararları sonrasında vatandaşları dışarı çıkmasını bir nebze olsun önlemek için kırmızı renkli illerde hafta sonu kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması olacağı açıklandı.
Bu kısıtlamalar biliyorsunuz ki vatandaşların dışarı çıkmasını engelleyerek hastalığın yayılımının önüne geçmek için. Ancak alınan bu kararı duyan birçok vatandaş dışarıya Cumartesi günü değil de Cuma günü çıkmaya başladı. Yasak gelmeden kendini dışarı atan vatandaşlar da adeta bir koşuşturma içerisindeydi. Sanırsınız bayram geliyor.
İğne atsanız yere düşmeyecek bir durum vardı. Bu uygulanacak olan yasaklar da vatandaşların dışarı çıkmalarını önlemek içindi. Ancak görüyoruz ki çıkacak olan vatandaş her türlü yolunu bulup çıkıyor. Yoğunluk oluşması bir kenara bazı vatandaşlarımız 1 yıldan fazla bir süredir hayatımızda bulunan maskeyi bir türlü doğru takmayı da öğrenememiş. Biri maskeyi kolunda kullanır, biri hiç takmaz, biri burnu açık gezer ve daha birçok şekilde sokakta bilinçsizce dolaşan vatandaşlarımız var. Kolluk kuvvetleri her ne kadar denetimlerini sıkı bir şekilde gerçekleştirse de cezalar kesse de bu tarz maske kullanan vatandaşların önüne sanıyorum ki hiç geçemeyecek. Vatandaşlarımız sanıyorum ki çok zengin yada kesilen bu ceza miktarları çok düşük.
Sağlığını düşünmüyor zaten onu geçtim de bu kesilen ceza cebe de zarar vermiyor sanırım. Dışarıda bulunan onca vatandaşın hayatını riske atarak dünyadan bir haber geziyor bu vatandaşlar. Bu şekilde kalabalık yerlerde maskeyi doğru kullanmamız gerekiyor. Böyle devam ederse sadece hafta sonu değil hafta içi de sokağa çıkamayacağız.

POPÜLER FOTO GALERİLER