Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

Vali Hasan Şıldak’tan TKDK’ya Ziyaret

Vali Hasan Şıldak’tan TKDK’ya Ziyaret
21
04 Eylül 2020 - 16:03

Vali Hasan Şıldak, İlimiz kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret programları kapsamında, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğünü ziyaret etti.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Mehmet Zahid Döğdü ve birim amirleri tarafından karşılanan Vali Hasan Şıldak, ziyaretinde birimleri gezerek personel ile tanıştı.
Ardından birim amirlerinin katılımıyla toplantı yapan Vali Şıldak, TKDK Balıkesir İl Koordinatörü Mehmet Zahid Döğdü’den toplamda 50 personel ile yürütülen; faaliyette olan, ekonomiye can veren projeler, yapımı-inşaatı devam eden ve inceleme sürecinde olan çalışmalar ve yürütülecek olan proje bazlı hibe destekleri hakkında bilgi aldı.

Amacımız standartları yükseltmek

İl Koordinatörü Mehmet Zahid Döğdü, Avrupa Birliği tarafından Türkiye’ye tahsis edilen Kırsal Kalkınma Fonlarının proje karşılığında hibe olarak dağıtımının yapıldığı Ipard-2 programını uygulamakla görevli bir kurum olarak, tarım politikalarına destek verip standartları yükseltmeye, çiftçinin gelirlerini arttırmaya yönelik çalıştıklarını belirtti.

Proje Tabanlı İşler Üreten Bir Kurum

Ortak tarım politikasıyla yürütülen projeler ve kurumun çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Vali Şıldak; “TKDK; bilimsel, rasyonel, sonuç odaklı çalışan ve proje tabanlı işler üreten yeni nesil bir oluşum. Personelin büyük kısmının uzmanlardan olduğunu düşündüğümüzde; birikimi olan, yöntemi olan, usulü bilen uzmanlarla çalışmak çok verimli ve doyurucudur. Alanında uzmanlaşmış personelle çalışmak çok önemlidir.” diye konuştu.

Kırsal Ekonominin Kılcal Damarlarına Enerji Veriyorsunuz

Proje üretilmesi bakımından, çalışmanın çok keyifli olacağını düşündüğünün altını çizen Vali Şıldak; “Kırsal ekonominin kılcal damarlarına enerji yüklemesi yapan projeler üretiyorsunuz. Keşke yatırımcılarımız çok daha talepkâr olsa. Diğer bir taraftan, bu kurumlarımızda heyecan, yüksek çalışma motivasyonunun olması gerekir. Destek için başvuru beklemek yerine desteği buraya çekmeye çalışmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.
Bölgemizin tarım ve hayvancılıkta bir doygunluk halinde olduğunu dile getiren Vali Şıldak; “Gelir seviyesi yüksek bir bölgedeyiz. Farklı modeller uygulayarak, desteğe çekmeye çalışmanın yolunu bulmak, farklı reçeteler hazırlamak gerekir.” diye konuştu.

Projeli çalışmaları önemsediğini dile getiren Vali Şıldak; “Farklı birimlerimizle il bazında projeler ortaya koyarak çalışacağız. Ülkemizde artık projeler sonuca ulaşır hale geldi. Bu anlamda koordineli çalışmak çok önemli. Ben de sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” diye belirtti.
HABER MERKEZİ

POPÜLER FOTO GALERİLER