Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

TORPİLİ KİMDEN!

TORPİLİ KİMDEN!
Cengiz Güneş
Cengiz Güneş( balkes10@hotmail.com )
62
18 Şubat 2021 - 11:11

Menemenspor-Aydeniz Et Balıkesirspor maçının hakemi Cihan Aydın’a tepkiler bitmek bilmiyor. Taraftarından futbolcusuna, teknik adamından yorumcusuna kadar herkes hakemin maç içerisinde ki olumsuz kararlarını eleştiriyor.

Maç bitti ama tartışması bitmedi. Hakem ile ilgili yorumcuların ortak görüşü “Hakemin futbolu bilmediği” yönünde. Futbolu bilmeyen bir hakem iki takımı yakından ilgilendiren kader maçında takımların kaderi ile oynuyor.

Balıkesirspor açısından verilmeyen penaltı ve sayılmayan gol, yorumcular tarafından uzun uzun incelenerek “Yanlış olmuş” şeklinde yorumlandı.

Golü niye iptal ettiğini anlayamadıklarını belirten spor yorumcuları, pozisyonda faul olmadığını ve hakemin adil maç yönetmediğini dile getirdiler.

Ceza sahası içerisinde ise rakip oyuncunun eline çarpan top ile ilgili pozisyonda niye penaltı çalınmadığını da anlayamadıklarını ifade eden yorumcular, 90 dakika boyunca hakemin verdiği kararların tartışmalı olduğunu savundular.

Alt sırada ki takımları çok yakından ilgilendiren böylesine önemli bir maça yorumcuların dediği gibi, “Futbolu bilmeyen, hakemlikten uzak” birinin bu maça hangi düşünce ile atandığı merak konusu..

Bu hakemin 90 dakika boyunca verdiği ve vermediği kararlarının tartışıldığı maça nasıl atandığı ve kimden torpilli olduğu da cevap verilmesi gereken sorulardan biri olsa gerek.

Televizyon kanallarında maç içerisinde ki sonuca etki eden pozisyonlar defalarca gösterildi. Hiç bir yorumcu da çıkıp “Hakem haklıymış” demedi. Hakemin haksız olduğu, adaletli olmadığı, doğru kararlar vermediği bir maçta olan ise Balıkesirspor’un iki puanına oldu. İleri ki haftalar da inşallah bu iki puanı aramayız. Eğer bu iki puana ihtiyacımız olursa bunun hesabını kim verecek. MHK mı? Hakem mi? Yoksa hak etmediği halde hakemi buralara getiren güç mü?

Bu hakemin torpili kimden bilmem ama bildiğim tek şey var bu hakemlikten uzak arkadaşın önümüz de ki haftalarda liglerimizde yine görev alacağı ve başka takımları yakacağı yönünde. Bakalım kimin ya da kimlerin canı yanacak.

MHK’dan rica; Bu hakemi bir daha Balıkesirspor’un maçlarına vermeyin!

POPÜLER FOTO GALERİLER