Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

TAHTA!

TAHTA!
Cengiz Güneş
Cengiz Güneş( balkes10@hotmail.com )
10
11 Eylül 2020 - 12:34

COVİD-19 futbola darbe vurmaya devam ediyor. Ligler bu tehdit altında başlayacak! Tribünlerde ligin ilk yarısında taraftar olmayacak. Takımının başarısına taraftar sevinemeyecek. Taraftar, ‘goolll’ diye bağıramayacak. Tatsız tuzsuz maçlar oynanacak. Futbolun olmazsa olmazı olan taraftar takımını izleyip, ona destek veremeyecek. Takımlar, sahada mücadele ederken tribün desteğini alamayacak.
Sezon öncesi transferi yapan, takımına gerekli kadro desteğini sağlayan kulüpler, bu sezon bir adım önde olacak. Ancak ekonomik sıkıntı içerisinde olan kulüpler ise istediği transferi yapamayacak. Lige tam olarak hazır giremeyecek. Hele ki transfer tahtası kapalı olan kulüpler 5 ekim de sona erecek olan transfer öncesinde tahtayı açıp kadroya takviye yapabilmenin telaşı içerisinde .
2020-2021 futbol sezonu start alıyor. TFF 1. Ligde heyecan bugün başlıyor. Balıkesirspor’un da yer aldığı ligde sezona hazır olarak başlayacak takımlar var, bir de tam olarak hazır olamayan takımlar. İlk anda bakıldığında geçen sezondan Süper Lig’i kaçıran Adanademirspor, eldeki kadrosuna yaptığı takviyeler ile yine şampiyonluk mücadelesi vereceğe benziyor. Ligin yeni takımı Samsunspor ise tecrübeli hocası ve kadrosu ile dikkat çekiyor. Altay yapmış olduğu takviyeler ile zirve mücadelesi yapabilecek olan takımlardan.Ve diğerleri, sorunsuz, sezon öncesi hazırlığı en iyi şekilde yapan takımlar.
Ligde bir de transfer tahtasını açmaya çalışan takımlar var. Balıkesirspor’un transfer tahtası kapalı. Ancak yönetim açma yolunda önemli mesafe kat etti. Tahtamızın açılacağı ümidi oldukça fazla. Şehrin beklentisi da tahtanın açılması yönünde. Bu tahta son dönemde her sezon önümüzde en büyük engel. Önemli olan önümüz de ki süreçte bu tahtadan kurtulmak. Eğer tahtadan yani eski dönemlere ait borçlardan kurtulursak, gelecek için önümüzü de açmış oluruz. Tahtayı açıp kadroya takviye yaparsak Balıkesirspor’da ligin güçlü takımlarından biri olabilir. Bizim gibi tahtayı açamayan diğer takımlar ise Akhisarspor, Bursaspor, Osmanlıspor, Eskişehirspor. İşin ilginci ise biri Süper Lig’de şampiyonluk yaşamış Bursaspor, diğeri ise Türkiye kupası kazanmış Akhisarspor’un borçları nedeniyle henüz transfer yapamamış olması.
Sonuç olarak sağlık açısından sıkıntılı yeni bir futbol sezonu başlıyor. Yeni sezon da her şeye rağmen önemli olan fair-play ruhu. Kavganın dövüşün yaşanmadığı, sakatlıkların olmadığı, dostluğun ve kardeşliğin ön planda olduğu güzel bir lig temennisiyle.

POPÜLER FOTO GALERİLER