- Ekonomik sorunlarla boğuşan Balıkesirspor’un kurtuluş reçetesi bu projede. TOKİ arkasındaki mera vasfını yitirmiş ve Büyükşehir Meclisince kırmızı-beyazlı takıma tahsisi yapılmış 1200 dönümlük arazi adeta aranıp ta bulunamayan bir kaynak.

- Üzerinden yeni çevre yolunun geçtiği içerisinde Bal-Kes’e ait birde benzinlik alanın yer aldığı ve 155 dönümü Balıkesirspor’un alt ve üst yapı için ayrılan alana ayrıca bugünkü piyasa değeri 6 milyon olan 90 tane villa yapılması planlanmıştı.

 

- Balıkesirspor Kulüp eski başkanlarından Mustafa Bahçeci ve yönetimin projesi olan hatta çizimleri bile tamamlanmış proje dönemim Tarım İl Müdürlüğü yöneticilerine takılmıştı.

 

- İddia ediyoruz bu projeye mevcut yönetim ve siyasiler sahip çıkar, hayata geçirilirse suyun içinde 250 milyon para kulüp kasasına girer.

 

 

 

 

Transfer tahtasını açmak, sabit gelir sağlamak ve alt yapı için çalışmalar yapmak üzere göreve gelen BALIKESİRSPOR Başkanı Nedim Ömer’e kulübe uzun yıllar katkı sağlayacak bir proje öneriyoruz.

Proje zaten var.

Kemal Büyükakın, Rıza Tekin, Faruk Özen, Erol Çetin, İsa Tamer Çelik, Hazım Köse, Onur Ortaköylü ve Ali Altıntaş gibi birçok önemli ismi yönetiminde barındıran Balıkesirspor Kulüp eski Başkanlarından Mustafa Bahçeci ve onun yönetimin projesinin adresi TOKİ arkasındaki Ayşebacı Köyü merası.

Mera vasfını kaybetmiş içerisinden yeni çevre yolunun geçeceği proje Balıkesirspor’a önemli oranda bir kaynak sağlayabilir.

160 Ada 161 parseldeki alana içerisinde 7 sahayı barındıran yeni bir kulüp tesisi yapılacaktı. Çalışmalar kapsamında yeni çevre yolu üzerine Balıkesirspor’a gelir getirmesi için bir de benzinlik planlanmıştı.

Ayrıca bugünkü değeri 6 milyonu bulan 90 villa yapılarak Balıkesirspor’a bir kaynak yaratılmak isteniyordu.

Büyükşehir Belediye Meclisinden arsa tahsisi için yazışmaların bile yapıldığı proje dönemin Tarım İl Müdürlüğü yöneticilerinin iş bilmez ve vurdumduymazlığına kurban gitti.

Bir yıl içinde bitirilebilinecek proje Bal-Kes’e gözü kapalı 250 milyonluk bir gelir getirecektir.

Balıkesirspor Kulüp Başkanı Nedim Ömer ve Başkan Yardımcısı İsmet Deniz’in bu projeye biraz eğilmesini tavsiye ederiz.

İLKAN TOPRAK