Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ACINIZ ACIMIZDIR

SAĞLIK ÇALIŞANLARI ACINIZ ACIMIZDIR
Avatar
Otağ Fırıncıoğulları( sdsddsd@gmail.com )
50
26 Mart 2020 - 14:18

İstanbul’da özel bir hastanede çalışan 33 yaşında ki Dilek Tahtalı kardeşimiz Türkiye’de ilk coronadan vefat eden sağlık çalışanı oldu. Allah rahmet eylesin ailesi ile yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.

YAZSAN OLMUYOR , YAZMASAN OLMAZ
Peki ya bu virüs ölümleri BALIKESİR’de de yaşandı da olayları bire bir takip edip işin açıklamasını sağlık bakanlığına bırakıp ağzını bıçak açmıyorsa bazılarının ve işi MERS’e bağlıyorsa. Birilerinin bu şehir efsanelerine bir son verip insanların yüreğine su serpmesi gerekli bence. Gelen haberlere göre sağlık çalışanları da fedakarca hizmet ediyorlar ama döner sermayeden dolayı mutlu değiller. Gecesini gündüzüne katıp yoğun mesai harcayarak emek veren sağlık çalışanlarını bence bu dönemde mutsuz edilmemeli. Hastanelerin gelirleri düştüğü Korona-virüs (Covid-19) sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından ek ödemelerin üç ay boyunca tavanda ödenmesi gerektiği görüşünde birleşen sağlık çalışanları bu sürecin 3 ayla sınırlı kalmaması ve sürekli hale gelmesi istiyorlar. Benden söylemesi.

POPÜLER FOTO GALERİLER