Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

OYUN PARKLARI YENİLENİYOR

OYUN PARKLARI YENİLENİYOR
13
12 Eylül 2020 - 14:55

Ayvalık Belediyesi, kentin farklı bölgelerinde on alanda düzenleme yapıyor. Parkların beşine oyun parkı ve spor aletleri kuruluyor. Badavut, laka girişi, Yeni Mahalle Müftülük karşısı ve Kazım Karabekir Mahallesi, Ateş Pansiyon yanında spor aletleri kurulumu yapılıyor. Çalışmalar aralıksız sürdürülürken, montajlama işlemi önümüzdeki hafta sonu tamamlanmış olacak.
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, göreve geldikten sonra sürdürülen çalışmalar kapsamında, uygun parseller bulunduğunda Ayvalık’ın her semtine, park ve oyun alanları kazandırmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Ergin, “Kamuya ait ister bir dönüm ister 500 metrekarelik bir alan olsun; çocukların oynayacağı, büyüklerin nefes alıp gezip dolaşacağı yeşil alanlar haline getiriyoruz. Toplamda on bin metrekarelik alanı kaplayan parkların peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından vatandaşların hizmetine açıyoruz, çocuk oyun alanı, spor aletleri, banklar, çöp kutuları, mevsimlik çiçekler, herkesin emeğine sağlık. Biz parkları yapıp mahalle sakinlerine teslim ediyoruz, koruyup, sahip çıkacaklarını düşünüyoruz” diye konuştu.
HİZMETE AÇILACAK PARKLAR
-Sarımsaklı lunapark arkası
-Badavut Camii arkası
-Kolçak fırın arkası
-Ahmet Yorulmaz Parkı
-Adliye karşısı (Muammer Aksoy Caddesi 5. Sokak)
-Çamlık laka virajı
-Altınova Şakir Güngör Sokak
-Çamlık sahil
-Yeni Mahalle
-Kazım Karabekir Mahallesi

POPÜLER FOTO GALERİLER