Birlik Gazetesi, Güncel Haberler, Balıkesir haber, Balıkesir Birlik, Birlik Haber, Birlik Gazetesi, En son haber, Balıkesir

MUHALEFET ETMEK ŞEYTANLIK DEĞİLDİR!

MUHALEFET ETMEK ŞEYTANLIK DEĞİLDİR!
Zikri Evner
Zikri Evner( zikri@birlikgazetesi.com.tr )
17
10 Eylül 2020 - 9:48

Günümüzde ‘muhalefet demek, muhalefet etmek şeytanlıkla hatta ihanet etmekle eşdeğer’ sayılmaktadır. Dolayısıyla muhalefet edene, muhalif olana da ‘hain’ gözüyle bakılmaktadır. Sizin anlayacağınız, ‘kral çıplak!’ demek muhalif olmak hatta ihanetle bir tutulurken ‘aslında çıplak olana kralı bol veya dar, kısa veya uzun, yakışan veya yakışmaya giysilerle giydirmek ise’ zorunlu ve kaçınılmaz olan yalakalık gereğidir!..
Sizlerin içinde herhangi biriniz eğer bu tarifini yaptığım zorunlu ve kaçınılmaz olan ‘yalakalık gereğini yerine getirmiyor’ aksine şeytanlık ve hatta ihanetle eşdeğer sayılan muhalefet etmeyi tercih ediyorsanız kazara(!) başınıza gelebilecekleri peşinen kabullenmiş olursunuz. Eğer gerçekten bu aşama geldiyseniz, geri dönülmez noktada iseniz, muhalifliğin doruklarından inmek istemiyorsanız o zaman ‘viz gelir, tırıs gider, gelene de gidene de eyvallah!’ demeye hazırlıklı olun!..
Memleketin birinde siyaseten liderlik mertebesine erişmiş birisi ‘milletim’ dediği toplumla kendini özdeş kabul ediyorsa üstelik o liderin ‘milletim’ dediği kitle o şahsı gerçekten lideri olarak kabul edip çoğunlukla bağrına basmış benisemiş ve özümsemiş ise o zaman öyle bir lidere muhalefet etmek ‘akıl tutulmasının aymazlık halinin kitlesel biçimde yoğunlukla yaşayanların gözünde’ elbette ki şeytanlıkla eşdeğer kabul edilir ve ihanet sayılır!..
O halde yani bu mantıkla bakarsak ‘o lidere muhalefet eden, aynı zamanda milletin iradesine de muhalefet ediyor’ demektir(!)
Aslına bakarsanız millet, ulus, halk veya toplum nasıl ifade ederseniz edin hepsi aynı kapıya çıkan o sözünü ettiğim kitle, seçmen olarak sahip olduğu siyasal iradesini kendi iyiliği için kullanmalıdır. Elbette doğru olan budur. Durum gerçekten böyle olunca ‘liderine muhalefet eden milletin iyiliğini istemiyor’ gibi bir sonuç ortaya çıkartmak akıl tutulmasının aymazlık halini kitlesel biçimde ve de yoğunlukla yaşayan zeka sorunu yaşayan bireylere yakışan bir durumdur ve onlar bu saatten sonra için yapacak bir şey yoktur!.
Bazı durumlarda lafı uzatmanın, sözü daha dolandırmanın lüzumu yoktur. Bugün konuyla ilgili gibi..
O nedenle anlamak isteyenler sanırım, neyi nasıl anlatmak istediğimi anlamışlardır, diye düşünüyorum. Kalın sağlıcakla..

POPÜLER FOTO GALERİLER