AK Parti MKYK Üyesi, Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur, başta esnaf temsilcileri olmak üzere ziyaret ettiği esnafların dertlerini dinledi.

AK Parti MKYK Üyesi, Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur, Balıkesir’deki çeşitli esnaf odası başkanlarını ziyaret etti ardından çarşı merkezindeki esnafla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Balıkesir Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği, Balıkesir Çerçici Manifaturacı ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası, Balıkesir Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası ve S.S. Balıkesir Esnaf  ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret eden Milletvekili Uygur, Hasanbaba Çarşısı ve Hisariçi Mahallesinde esnafla ve vatandaşlarla selamlaşıp, hayırlı bereketli kazançlar diledi.

Milletvekili Uygur; ziyaret sırasında yaptığı konuşmada “Esnaf ve sanatkâr odası başkanlarımızla ve esnaflarımızla bir araya gelmekten memnuniyet duydum. Esnafımızın taleplerini dinleyerek beklentileri hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle zor bir dönemden geçiyoruz, esnafımızın bu süreci en az hasarla atlatması için büyük bir gayret içerisindeyiz.” dedi.

 

ESNAFIN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Pandemi sürecinde  “İstikrarın ve büyümenin devamı için; İstikrar Kalkanı Paketi, Esnaf Destek Paketi, İşe Devam Desteği, Kısa Çalışma Ödeneği ve Temel İhtiyaç Desteği gibi önlemlerle AK Parti hükümetinin bütün bakanlıklar ve yetkili bütün kurumlarıyla esnafın ve vatandaşın yanında olduğunu ifade eden Milletvekili Uygur;  “AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her zaman halkımız ve esnafımızın ihtiyaçlarına ve taleplerine eğilen bir anlayışla hareket ettik ve etmeye devam ediyoruz. Üzerimize düşen her konuda esnafımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de esnaf odalarımızla istişare ederek bütün yetkili kurumlarımızla esnaflarımızın koşullarını iyileştirme noktasında gerekli adımları atmaya devam edeceğiz. Bizler seçimden seçimde değil yılın her günü vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın hizmetindeyiz. Vatandaşlarımızın huzuru, rahatı ve geleceği için ne kadar çalışsak azdır. El ele gönül gönüle vererek hep birlikte şehrimizi ve ülkemizi büyütmeye devam edeceğiz.” dedi.