Çeyrek asırdır sağ partilerin yönettiği Gönen’de son seçimleri kazanan CHP’li İbrahim Palaz, ilçeyi solun kalesi haline getirdi. Sağın kemik oylarını sıcak, samimi ve güler yüzlü tavrıyla kıran Palaz, son anketlere göre partisinin oylarını yüzde 29’dan yüzde 55’e çıkarmayı başardı.

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, ilçede hizmet çıtasını her geçen gün daha yükseğe taşıyor.  Son derece dinamik bir performans sergileyen Başkan Palaz, Gönen Beldiyesi’ni 7/24 hazırda tutuyor.

 

HALKIN HEM OYUNU

HEM GÖNLÜNÜ KAZANDI

Millet İttifakı’nın adayı CHP’li İbrahim Palaz, 2019 yerel seçimlerinde en yakın rakibine 8 bin oy farkı attı ve oyların yüzde 55,49’unu alarak belediye başkanı seçildi. 2018 milletvekili seçimlerinde ilçede partisinin yüzde 29 olan oyunu adeta patlatarak yüzde 55 çıkaran Pazal, aradan geçen 2,5 yıllık hizmet süresinde ise yaptığı doğru işlerle Gönen’de sol oyları arttırmayı başardı.

Merkezin sağın oy deposu Gönen’i solun kalesi haline getiren Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz başarısının sırrını ise şöyle açıkladı; “Seçildiğim günden beri halkın içindeyim. Vatandaşın derdini dinliyor çözüm üretmek için çaba harcıyoruz.

İşin can alıcı noktası ise isteklerini yapsak da yapamasak da halk onun yanında yer aldığımızı görüyor. Çabamız olduğunu fark ediyor. Her kulvarda Gönen’in hakkını savunmak için mücadele veriyoruz. Projelerimiz halka dönük olması yanı sıra Gönen’i kalkındırmaya yönelik. Şeffaf ve dürüst bir çalışma yanında sosyal belediyecilik anlayışımızla hizmet üretiyoruz. Bu işleri yaparken Partimizin Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. O’nun Gönenli olması bizim için ayrı bir avantaj. Tüm bunların yanında İttifak ortağımız İYİ Parti ile uyum içindeyiz.

Oturduğumuz koltuklar bir hizmet yarışı. Bizde en iyi hizmeti yaparak Gönen’i daha iyi yerlere taşımaya çalışıyoruz. Zaman zaman özellikle kırsal mahallelerimize hizmet aksamalarımız oluyor. Ama daha önce dediğim gibi halkın içinde bir belediye başkanı olduğumuzdan insanlar işleri yapma gayreti içinde olduğumuz görüyor ve bize destek veriyor. Her birinden Allah razı olsun. Tüm çabamız Gönen için” dedi.

 

BAŞKAN PALAZ’I EN ÇOK

ÇOCUKLAR SEVİYOR

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, fırsat buldukça ilçedeki çocuklarla bir araya gelerek, onlarla birlikte vakit geçiriyor.

Başkan Palaz, ayrıca belediyecilik çalışmalarını sürdürdüğü her ortamda yanına gelen çocukların ilgisiyle karşılaşıyor. Çocukların ilgisinin yanında bizzat kendisi de çocuklara ilgili olan Palaz, onlardan gelen talepleri geri çevirmiyor.

Zaman zaman çocukların makamını ziyarete geldiğini söyleyen Başkan Palaz; “Onlar bizim geleceğimiz.

Çocuklarımızın, gençlerin gerisinde kalan değil; onların önünü açan, rota çizen bir anlayışla çalışmalarımıza yön veriyoruz.

Onların yanında kendimi her zaman iyi hissediyorum. Çünkü onların dinamizmi ve enerjisi şehrimiz ve ülkemiz için bana büyük bir umut veriyor" dedi. ÖZEL HABER: İLKAN TOPRAK