Ayvalık kaymakamlığı ve Ayvalık belediyesiyle birlikte çalışmak için protokol imzalayan Dünya Gençlik Konseyi çalışmalarına hız vermeden devam ediyor. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar İstanbul da Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep ile bir araya geldi. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Dünya Gençlik Konseyinin çalışmalarını takip ettiğini ve gençlere yönelik tüm projeleri desteklediğini söyledi.

Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep bir dizi görüşme için İstanbul'da bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi . Bir saat süren görüşme de Dünya Gençlik Konseyinin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verildi . Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Dünya Gençlik Konseyi Genel Başkanı Hüseyin Celep KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a gençlere yönelik projelerin bilgisini verdi . Ayrıca başta KKTC olmak üzere diğer yabancı ülkelerde bulunan Türk öğrenciler için burs verdiğinin bilgisini de Cumhurbaşkanına veren Celep konsey her zaman gençler için çalıştığını söyledi. Celep ''Bizler her zaman gençlere yönelik projeler geliştiriyoruz . Ayrıca eğitim programlarımız var . Mesleki eğitim projemiz sayesinde gençlerimiz meslek sahibi oluyor. Ayrıca burs vermekteyiz . Biz her daim gençlerimizin yanındayız'' diye konuştu.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise gençlere yönelik projelerde cumhurbaşkanlığı olarak her zaman destek verdiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Tatar Kıbrıs da Dünya Gençlik Konseyinin çalışmalarını yerinde inceleyeceğini söyledi.

KKTC de yapılacak olan projelerde başta Milli Eğitim Bakanlığı destek verecek.